BODRUM'DA MASA TENİSİ ANTRENÖRLÜK KURSU

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğünün de desteğiyle...

BODRUM'DA MASA TENİSİ ANTRENÖRLÜK KURSU
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğünün de desteğiyle Bodrum'da yardımcı antrenörlük kursu veriyor. Kurs, bir ilçede verilen ilk masa tenisi kursu olma özelliği de taşıyor.

12 gün boyunca 12 teorik ders, iki de uygulama dersinin verileceği eğitimler, sabah saatlerinde Delfi Otel'de başladı. Eğitimler sonunda sertifika almaya hak kazanan kursiyerler, minik, küçük ve yıldızlar seviyesinde antrenörlük yapma yetkisine sahip olacak.

Konu ile ilgili Kent Haber'e konuşan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Ege Bölge Sorumlusu Ali İnan, şu bilgileri verdi:

"Bugün burada Ege Bölgemizdeki antrenör kurslarının Muğla ayağını açıyoruz. Muğla ve çevresindeki masa tenisi antrenörü olmak isteyenlere Delfi Otel ev sahipliğinde kurslarımızı veriyoruz. Teorik derslerimizi de Bodrum Belediyesi Gündoğan Spor Salonu’nda ikinci haftamızda vereceğiz. Amacımız masa tenisini Türkiye genelinde ve Ege Bölgesi’nde tabana yaymak. Zaten Bodrum kendi içindeki ligleriyle bu konuda ciddi potansiyele sahip. Buradaki katılımcı arkadaşlarımızın desteği ile Bodrum, Muğla ve Ege Bölgesi’nde altyapı faaliyetlerini güçlendiriyoruz. Bu kursla ilgili bize gerekli desteği veren Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanımıza, Muğla Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz" dedi.

Bodrum’da 16 kursiyerin eğitim gördüğünü de sözlerine ekleyen İnan, şöyle devam etti:

"12 gün boyunca 12 teorik ders, iki de uygulama dersi ile kursumuzu tamamlayacağız. Bu kursumuz birinci kademe dediğimiz yardımcı antrenörlük kursu. Yani antrenör yardımcısı yetiştireceğiz. Bu arkadaşlarımızı altyapılarda minik, küçük ve yıldızlar seviyesinde antrenörlük yapma yetkisine sahip olacaklar."

Kendisi de bir masa tenisi oyuncusu olan Delfi Otel sahibi Mehmet Dağoğlu ise "Böyle bir eğitime ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Masa tenisi antrenörleri ne kadar çok olursa bu spor Bodrum’da daha yaygın olacaktır. Gençler daha fazla masa tenisi oynama imkanı bulacak" diye konuştu.