Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-28" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-28 11:01:24' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-28 11:01:24' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=428checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-28" and view_hour=11 and campaign_id=428update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1657557

Bodrum’da Merak Uyandıran Çalışma

Bodrum’da ASELSAN ekiplerince yürütülen çalışma merak konusu oldu. Kimi vatandaşlar durumu güvenlik güçlerine ihbar ederken, çalışmanın İçişleri Bakanlığı tarafından yaptırıldığı öğrenildi.

Bodrum’da Merak Uyandıran Çalışma

İçişleri Bakanlığınca Türkiye genelinde Mekansal Adres Kayıt Sistemi Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi (MAKS) yürütülüyor. Bodrum genelinde Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Belediye, İlçe Nüfus ve muhtarlıkların bilgileri dahilinde yapıların Fotoğraflarının çekilmesi, geometrisinin, numaratajının, bağımsız bölümlerinin ve bağımsız bölümlerinin kat ilişkilerinin tespiti yapılıyor. 

ASELSAN ekipleri tarafından yapılan bu çalışmalar, kimi vatandaşları tedirgin etti. Kimileri de kapılarına gelen görevlileri dolandırıcı zannederek durumu ihbar etti. 

Bir ay boyunca yapılacak ve merak uyandıra çalışma için dileyen vatandaşların muhtarlıklarından bilgi alabilecekleri ifade edildi. İşlemin mecburi olduğu bildirildi. 

Bodrum İlçe Nüfus Müdürü Ahmet Güner de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; çalışmanın ASELSAN ekipleri tarafından yürütüldüğünü, endişe edilecek bir durumun söz konusu olmadığını ifade etti.

ÇALIŞMANIN AMACI

Herhangi bir acil durum çağrısında veya meydana gelebilecek doğal afetlerde vakalara hızlı ve kolay ulaşım sağlanabilmesi adına binanın fiziki, 3 boyutlu değerlendirilmesi yapılıyor. Bu değerlendirme kapsamında binanın çevresinden 3 fotoğraf çekiliyor. Ayrıca kapı giriş ve çıkışlarının fotoğrafları çekiliyor, numaratajları belirleniyor. Vatandaşların izin vermemesi durumunda kolluk kuvvetleri ile gelip işlem tekrardan yapılıyor.