BODRUM'DA NAR TUGAN KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, İzmir Devlet Senfoni...

BODRUM'DA NAR TUGAN KÜLTÜR ETKİNLİKLERİ
Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan Bodrum Oda Orkestrası, "Nar Tugan" etkinlikleri kapsamında Bodrum'da bir konser verdi.

Nar Tugan (doğan güneş) kültür etkinlikleri kapsamında Bodrum Oda Orkestrası Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan 40 kişilik grup, Şef Nesrin Bayramoğulları eşliğinde sahneye çıktı.

Konser öncesinde Kent Haber'e bilgiler veren Bodrum Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir, Nar Tugan etkinliklerini Bodrum'da 5 seneden bu yana düzenlediklerini belirterek şunları söyledi:

"Bu etkinlik, Nar Tugan etkinlikleri çerçevesinde yapılıyor. Bugün Gündoğan'da Nar Tugan ateşi yakıldı. Akşamda Bodrum Oda Orkestrası konser verecek. Yarın akşam da farklı bir grup gelecek. İzmir Devlet Türk Dünyası Dans Topluluğunun konseri var. Ben bugün izleyicilerimize unutamayacakları bir konser vereceğimizi düşünüyorum. Bodrum Oda Orkestrası 7 yıldan bu yana faaliyetlerini yapıyor. Şimdiye kadar Güney Kore'de olmak üzere birçok bölgeye turne gerçekleştirdik. Yurt içinde de güzel konserler yaptık. Ben bu tür etkinliklerin Bodrum'da daha çok ve daha kalabalık insan yığınlarıyla yapılmasını istiyorum. Bodrum'a daha büyük salonların yapılmasının zamanı gelmiş diye düşünüyorum. Bodrum Oda Orkestrası bugün bu konsere 40 kişilik üyesiyle katılacak. Konserde klasik müziğin yanı sıra pop müziğe de yer verdik. Güzel bir konser olacağını düşünüyorum" dedi.

Konser öncesinde salona hitabeden Pekdemir, konsere ilginin beklenenden az olmasına üzüldüklerini kaydetti. Salonun boş olmasından hoşlanmadığını ifade eden Pekdemir, "Arkadaşlarıma karşı mahcup oldum. Buraya çok büyük zahmetler çekerek geldik. Hiç mütevazi olamayacağım. Bir daha inşallah böyle bir manzarayla karşılaşmayız" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iki bölümden oluşan konser Şef Nesrin Bayramoğulları yönetiminde başladı. Konserin ilk bölümünde, GGioacchino Rossini, Jery Bock, Frederick Loewe, Cemal Reşit Rey ve W. Amadeus Mozart'ın sevilen eserlerine yer verildi. İkinci bölümde ise John Kander, Johannes Brahms ve Carlos Gardel gibi sanatçıların eserleri yer aldı.

Öte yandan konserde opera sanatçısı solist Altuğ Dilmaç'ta sahne aldı. Yaklaşık 2 saat süren konserde sanatseverler keyifli dakikalar yaşadı.

Etkinlikler kapsamında ücretsiz olarak İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir yönetiminde Pazartesi akşamı saat 20.00'da yine aynı salonda sanatseverleri bekliyor olacak.