BODRUM'DA OLTALAR DENİZDE

Bodrum'da bugün başlayan 'Most Bodrum Turnuvası'nda, oltalar denize atıldı. Yalıkavak'tan...

BODRUM'DA OLTALAR DENİZDE
Bodrum'da bugün başlayan 'Most Bodrum Turnuvası'nda, oltalar denize atıldı. Yalıkavak'tan yatlarla açık denize açılan profesyonel avcılardan bazıları, rastgele der demez palamut, sinarit ve kılıç balığı yakaladı.

Yalıkavak Koyu açıklarında bu yıl ilk kez düzenlenen ve sportif balıkçılığın öncülüğünü yapacağı belirtilen 'Most Bodrum Turnuvası' başladı. Merkezi Amerika'da bulunan ve geçtiğimiz yıl kuruluşunun 75'inci yılını kutlayan IGFA'nın (International Game Fish Association) kuralları çerçevesinde düzenlenen turnuvaya; Rusya, Yunanistan, Hollanda, Azerbaycan ve Türkiye'den 59 tekne ile yattaki yaklaşık 310 amatör ve profesyonel balıkçı katıldı.

Yalıkavak Koyu'ndan denize açılarak 3-10 mil arasında Gümüşlük ve Küdür Yarımadası açıklarına giden avcılar, sabah erken saatlerden itibaren oltalarını suya attı. Can Özer'in organizasyon başkanlığını yaptığı yarışmaya; Alp Kırşan, Mahmut Kocadon, İskender Atakan, Çağdaş Çağlar, Sinan Kosif, Adnan Kefeli ve Haluk Tepe gibi tanınmış isimler de katıldı. Açıklama yapan Can Özer, şöyle dedi:

"Son yıllarda dünyanın en popüler hobileri arasında yaygınlaşan sportif balıkçılıkta ülkemizde de önemli katılımcılar oluşmaya başladı. Üç yanı denizlerle çevrili ve bu hobi için oldukça elverişli bir coğrafyaya sahip olan ülkemizde iş dünyasının önde gelen isimlerinin yanı sıra birçok doğa ve denizsever de bu yarışmaya katılıyor. Bu heyecanı Bodrum'da ve ülkemizde yaşatacağımız için mutluyuz."