Bodrum’da Renkli Dans Gecesi

Bodrum’da düzenlenen "29 Nisan Dünya Dans Günü Şenliği", renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrum’da Renkli Dans Gecesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesinin destekleriyle Bodrum Dans Kulübü tarafından düzenlenen "29 Nisan Dünya Dans Günü Şenliği" yapıldı. Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’ndeki şenliğe yoğun bir katılım vardı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan organizasyonda Bodrum Yarımadası’nda faaliyet gösteren dans gruplarının halk oyunlarından baleye, flamenkodan sirtakiye kadar 33 farklı stilde dans gösterisi ilgiyle izlendi. 

Bodrum Dans Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Özvezneci, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“2 yıl ara vermiştik. 2 yıl boyunca hiçbir aktivite yapamamıştık. Nihayet tekrar eski günlerimize döndük. 2000 yılından beri yaptığımız bu şenliği 2 yıl aradan sonra tekrar yapmanın sevincini yaşıyoruz. 2000 yılında 13 kişiyle başladığımız şenlik bundan 5 yıl öncesine kadar çok büyüdü ve uluslararası boyuta geldi. 27 ülkeden 2 bin 740 dansçı katılmıştı. Sonrasında ‘uçaklar yok, gelemiyoruz’ diye bize tepki gelmeye başladı. O zamanlar 29 Nisan’ı 4 gün kutluyorduk. Şenlik çok büyüyünce yerele çevirmeye karar verdik. O yüzden son 5 yıldır yerel kutlama yapıyoruz. Burada şu an Bodrum dışından hiçbir okul yok. Bundan sonraki her 29 Nisan yerel olacak. Bodrum’da eğitim veren okulların gösterilerine yer vereceğiz.”

Gece saatlerine kadar süren etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.