Bodrum’da Sanata Evet Etkinliği

Bodrum’da 3 sanatçının katılımıyla “Sanata Evet” etkinliği gerçekleştirildi.

Bodrum’da Sanata Evet Etkinliği

Bodrum Belediyesi, Karia Rotary Kulübü ve Artshop’un destekleri ile Trafo Kafe’de düzenlenen etkinliğin konuşmacıları Tamer Levent, Serpil Devrim ve Özkan Mert idi. Etkinliğin moderatörlüğünü Vedat Akadamar yaptı.

Konuşmacılardan Serpil Devrim, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Bugün sanatın ne olduğunu, sanatçının ne olduğunu, anlatmaya çabalıyoruz. Aslında sanatçı diye bir meslek yok. Otomobil tamircisi var, yazar var, karikatürist var, yönetmen var ama sanatçı diye bir kavram maalesef bizim ülkemizde insanların diline pelesenk oldu. Dolayısıyla da onun böyle bir şey olmadığını, sanatın da ne için var olduğunu, ‘sanat sanat için midir, yoksa toplum için midir’ gibi klişe şeylerden, yanlış yollardan vazgeçip aslında sanatın insanı iyiliğe, güzelliğe, doğru olan ne varsa ona yönlendirmek üzere bir araç olduğunu anlatıyoruz. Çünkü yaşamak zaten başlı başına sanattır.”

Şair Özkan Mert ise 4 yıldan beri İsveç’te yaşadığını ve tatil için geldiği Türkiye’de etkinliklere katıldığını ifade ederek “Yeni bir kitabım yayınlandı, o kitabım nedeniyle burada bulunuyorum. Buradaki değerli şair ve yazar arkadaşlarla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum.” dedi. 

Etkinlikte sanat üzerine konuşmaların yanı sıra şiirler okundu. 3 sanatçı, kitaplarını okurları için imzaladı.