Bodrum’da Sedat Peker Gözaltıları!

Yaklaşık 2 haftadır youtube üzerinden yayınladığı videolarda yaptığı açıklamalar ile Türkiye gündemini sarsan ifşaatlarda bulunan firari mafya lideri Sedat Peker ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle aranan 3 kişi, Bodrum'da gözaltına alındı. Milas'ta da Sedat Şahin grubuna üye oldukları iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Bodrum’da Sedat Peker Gözaltıları!

Hakkında başlatılan soruşturma sonrası 1,5 yıl önce yurtdışına kaçan yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker sosyal medyada yayınladığı videolarda yaptığı açıklamalarla Türkiye gündemini sarsmaya devam ederken, Peker ile bağlantısı olan isimlere yönelik operasyonlara da hız verildi.

Bodrum’da Sedat Peker örgütüne yönelik yapılan operasyonda 1 adet ruhsatsız silah yakalandı.

Bodrum KOM Grup Amirliği ekipleri, Sedat Peker Organize Suç Örgütüne yönelik 2021 yılı Nisan ayında başlatılan operasyonlarda firari konumda olan E.K. isimli şahsın Yalıkavak Mahallesi’nde arkadaşları ile kaldığını tespit etti. E.K. ile D.H. ve M.P. isimli şahısların kaldıkları otel odası ve kullandıkları araçta yapılan aramada 1 adet ruhsatsız tabanca ve 10 adet fişek ele geçirildi. 

Milas’ta yapılan operasyonda ise Şahinler suç örgütüne üye oldukları iddia edilen 1’i emekli polis 3 kişi gözaltına alındı. 

Milas KOM Grup Amirliği ekipleri de ruhsatsız tabanca bulunduğu bilgisi alınan 34 TC 3282 plakalı araçta yapılan adli arama neticesinde; 1 adet suikast silahı (kalem silah) ve 26 adet 6.35 fişek, 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 şarjör ve 30 adet 9.19 fişek ele geçirdi. Olayda M.T. ve emekli polis M.K. isimli şahıslar gözaltına alındı. Bu araçla birlikte hareket eden 34 TT 475 plakalı araçta bulunan S.Y. isimli şahıs da gözaltına alındı. 

Yapılan saha araştırmasında gözaltına alınan şüphelilerin tamamının kamuoyunda Sedat Şahin (Şahinler) suç örgütü olarak bilinen yapıyla iltisaklı oldukları anlaşıldı.