Bodrum'da Spor Akademisi Kuruyor

Galatasaray'ın eski kaptanı, eski Milli Basketbolcu Burak Sezgin, Bodrum’da spor akademisi kuruyor. Spor akademisindeki başarılı öğrenciler burslu okuma fırsatı da yakalayacaklar. 

Bodrum'da Spor Akademisi Kuruyor

Galatasaray'ın eski kaptanı, eski Milli Basketbolcu Burak Sezgin, Bodrum’da spor akademisi kuruyor. Spor akademisindeki başarılı öğrenciler burslu okuma fırsatı da yakalayacaklar. 

Eski Milli Basketbolcu Burak Sezgin, Bodrum Amerikan Kültür Spor Kulübü ile birlikte Burak Sezgin Spor Akademisi’ni kuruyor. İlk şubesi Bodrum’da açılacak akademide basketbol başta olmak üzere çeşitli spor dallarında sportif faaliyetler yürütülecek. Engelli bireyler için de spor olanağı sunacak akademide başarılı öğrenciler burslu okuma fırsatı yakalayacaklar. 

Akademi ile ilgili Kent Haber’e konuşan Burak Sezgin, şu bilgileri aktardı:

“Ben 11 yıldır Ataşehir Yıldızları Spor Kulübü’nü işletiyorum. Aynı zamanda kurucusuyum. Eski milli basketbolcuyum. 175 kere milli oldum. 11 yıl Galatasaray’ın formasını giydim, kaptanlığını yaptım. 22 yıla yakın bir profesyonel hayatım oldu. Daha sonrasında çocuklarla beraber bu sportif organizasyonları daha da geliştirecek ve çocuklara farklı açılardan sporu yaşatacak bir takım programlar geliştirdik. Bunun ilk şubesini de Bodrum’da açmayı planladık. Bodrum Amerikan Kültür Spor Kulübü ile beraber Burak Sezgin Akademi adı altında sportif organizasyonlar, spor okulları, kulüp, lisanslı basketbolcu olma şansı ve aynı zamanda bulunduğumuz okulda burslu öğrenci okutma fırsatını yakalamak adına Eylül ayından itibaren bir organizasyon başlatacağız.”

Engelli bireyler için de spor yapma imkanı sunacaklarını dile getiren Sezgin, “Yapacağımız çalışmalarla farklı bakış açılarıyla da spora hizmet vermeyi düşünüyoruz. Bunlar otizmli çocuklar için basketbol, tekerlekli sandalye basketbol gibi. Bu tarz yaklaşımları belediye ile dayanışmayla yürütmek istiyoruz. Haftanın belli günlerinde, belli saatlerde engellilere ücretsiz bir eğitim vermek ve basketbolla, voleybolla tanıştırmak istiyoruz. Belediye başkanımızın da önereceği bir şey olursa onların da katkılarıyla belli günlerde çalışmalar yapmak istiyoruz. Yani amacımız herkesi sporla buluşturmak. Sporun içinde mutlaka herkesin olmasını istiyoruz. Bizim buraya gelirken ilk hedefimiz bütün çocuklara ulaşmak. Tabi ki ücretli spor okulları olacak ama bunlardan aldığımız güçle elimizden geldiğince basketbol ve voleybol branşlarında en iyi hocalarla mümkün olduğu kadar hizmet etmek. Şimdiki heyecanımız Bodrum’da böyle bir sinerjiyi yaratmak” ifadelerini kullandı.