BODRUM'DA TRAFİK ÇİLESİ GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR

Kent Haber olarak geçtiğimiz günlerde ekranlara getirdiğimiz trafik çilesinin halen...

BODRUM'DA TRAFİK ÇİLESİ GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR
Kent Haber olarak geçtiğimiz günlerde ekranlara getirdiğimiz trafik çilesinin halen devam ettiği gözleniyor.

Tatilcilerin Bodrum'a akın etmesiyle artan araç sayısı ve çözülmesi beklenen birçok sorun içinde bazı noktalarda sıkışan trafik vatandaşı çileden çıkartıyor.

Jandarma Kavşağı ile Emniyet Kavşağı arasındaki yolda yoğunlaşan trafik sıkışıklığının çözülebilmesi için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Trafik sorununun aşılabilmesi için yetersiz olan trafik polisi ve araç sayısının arttırılması, dolmuşlar için hassas noktalarda cep yapılması, eksik olan noktalardaki trafik işaret levhalarının tamamlanması, yoğunluğun olduğu yöndeki akımı dengeleyecek şekilde ışık sürelerinin yeniden düzenlenmesi gibi önemli eksikliklerin giderilmesi gerekiyor.

Özellikle akşam saatlerinde, tek şerit ve tek yönden işleyen Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan eğlence mekanlarının önünde bekleme yapan araçlar trafik akışını durma noktasına getiriyor.

Bodrum Belediyesi ve kara yollarının yapacakları, motosiklet park alanları, cepler, işaretlemeler ve ışık düzenlemeleri gibi çalışmalarla trafik sorunun büyük ölçüde giderilmesi bekleniyor.

Kent Haber olarak, kent merkezinde ve çevre yolunda çözülmeyi bekleyen trafik sorununun ortadan kaldırılması için konunun takipçisi olacağız.