BODRUM'DA ULUSLARARASI DANS FESTİVALİ

Bodrum‘da, "29 Nisan Dünya Dans Günü" kapsamında Türkiye ile birlikte 8 ülkeden...

BODRUM'DA ULUSLARARASI DANS FESTİVALİ
Bodrum‘da, "29 Nisan Dünya Dans Günü" kapsamında Türkiye ile birlikte 8 ülkeden 700 dansçının katılımı ile 12. Uluslararası Bodrum Dans Festivali gerçekleştirilecek.

ID-UNESCO (Uluslararası Dans Konsey) üyesi Bodrum Dans Kulübü tarafından düzenlenecek olan ve 28 Nisanda başlayıp 3 gün sürecek festivalde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Türkiye ve 7 Avrupa ülkesinden dansçıların yer alacağı festivalde, yerli ve yabancı 700 dansçının sunacağı 60 ayrı dans gösterisi 12 bin dolayınca bir seyirci ile buluşturulacak. Festival için Bodrum Kalesi ve Bodrum Antik Tiyatro’da iki ayrı sahne kurulacak.

Festivale katılacak yabancı gruplara 29 Nisan tarihinde Mousoleum ve ardından Bodrum Kalesi gezdirilecek. Yabancı ülke basın mensuplarının da katılacağı Mousoleum ve Kale gezisi ile, kültürel ve tarihi değerlerin yurt dışında tanıtımına katkı sağlanması amaçlanıyor.
Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci " Bodrum için daha iyi turizm düşüncesi ile yola çıktığımız dans festivalini 12 yıldır hiç ara vermeden gerçekleştiriyoruz. Amacımız; Bodrum’da Dans Turizmi sektörü oluşturmak, mevcut turizm sezonunu genişletmek, yaz sezonu haricinde Bodrum’da sanatsal ve kültürel bir organizasyona ev sahipliği yapmak, festival için Avrupa’dan ekiplerle birlikte gelecek basın mensupları ile Türkiye’yi global basın gündemine taşımak, yabancı tur operatörleri vasıtası ile festivalin reklamını Avrupa ülkelerine taşımaktır" dedi.

FESTİVAL PROGRAMI İSE ŞÖYLE:

28 Nisan 2011 - Perşembe
• 19:30 Yabancı ülkelerin ve okulların kostümlü Kortej yürüyüşü (Halikarnas - Bodrum Kalesi)
• 20:00 Bodrum Kalesinde ilköğretim okullarının dans gösterileri
29 Nisan 2011- Cuma
• 10:00 Yabancı dansçıların ve basının Mousoleum ve Bodrum Kalesi gezisi
• 19:30 Bodrum Antik Tiyatro’da “Dünya Dans Günü” kutlamaları
30 Nisan 2011 – Cumartesi
• 13:00 Dans Sporu 1 etap yarışması ve Bodrum Belediye Kupası (Latin Dans Yarışmaları-B.B Binnaz Karakaya Spor Salonu)
• 22:00 Festival Kapanış Partisi