BODRUM'DA VOLEYBOLUN ÖNCÜLERİ ÇOK HIRSLI!

Bodrum'da voleybol branşında faaliyet gösteren en önemli kulüp olan ve büyük başarılara...

BODRUM'DA VOLEYBOLUN ÖNCÜLERİ ÇOK HIRSLI!
Bodrum'da voleybol branşında faaliyet gösteren en önemli kulüp olan ve büyük başarılara imza atan Voleybol İhtisas Kulübü çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Özellikle küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerine önem veren ve voleybol müsabakalarında boy gösteren Bodrum Voleybol İhtisas Spor Kulübü bu yıl, Türkiye küçükler kategorisinde yarı finale kadar yükseldi.

Bodrum'da gençlere salon sporlarının en önemlilerinden biri olan ve ülkemizin uluslararası organizasyonlarda da büyük başarılar kazandığı nadir spor dallarından voleybolu sevdiren spor kulübü çalışmalarına yaz aylarında da ara vermeden devam edecek. Binnaz Karakaya Spor Salonunda antrenmanlarını görüntülediğimiz sporcuların azimleri ise gözlerinden okunuyordu.

Kulübün kurucularından ve antrenörlerinden olan Refik İpçi, bu yıl milli takıma 2 sporcu gönderdiklerini belirterek şöyle konuştu;

"Muğla'da düzenlenen şampiyonada gençlerde 3., yıldızlarda 2. ve küçüklerde 1. olduk. Muğla'da düzenlenen gecede ödüllerimizi aldık. Güzel bir sezon geçirdik, bu yıl küçüklerde Türkiye şampiyonasında yarı finale kadar yükseldik, son maçta kaybettik. 2 sporcumuz milli takım kampına seçildi" dedi.

Antrenör Refik İpçi, Muğla'da en fazla lisanslı sporcuya sahip oldukları için ayrı bir ödül daha aldıklarını ve çalışmalarına devam ettiklerini ifade etti.

Muğla genelinde en başarılı spor kulüplerinden biri olduklarını vurgulayan İhtisas Spor Kulübü kurucularından Cem İpçi ise şunları söyledi;

"2 yıldan beri en fazla lisanslı sporcu bizim kulübümüzden çıkıyor. Bu yıl, Refik İpçi hoca en değerli alt yapı antrenörü ödülü aldı. Bu yıl yıldız ve genç takımda iyice olgunlaşan oyuncularımı bölgesel lig takımında oynatıp, 3. lige çıkıp, Bodrum'u 3.ligte temsil etmek istiyoruz" dedi.

5 yıldır voleybol oynadığını ifade eden kulüp oyuncularından Selen Dur ise Bodrum'un en iyi kulübünde olduğunu belirterek, voleybolun bir takım oyunu olduğu için özgüven kazandığını ve bununda başarı getirdiğini söyledi.

3. ligte mücadele etmeyi hedefleyen İhtisas Spor Kulübü, yaz aylarında açılacak Voleybol Yaz Okullarıyla yeni gençleri de voleybola kazandırmayı amaçlıyor.