BODRUM’DA YAŞAYAN MÜLTECİLERE TURİSTLERDE YARDIM EDİYOR

Bodrum’da sayıları her geçen gün artan Suriyeli mültecilere turistlerde yardım eli...

BODRUM’DA YAŞAYAN MÜLTECİLERE TURİSTLERDE YARDIM EDİYOR
Bodrum’da sayıları her geçen gün artan Suriyeli mültecilere turistlerde yardım eli uzatıyor.

Bodrum’un en işlek caddelerinden biri olan Neyzen Tevfik Caddesindeki park ve bahçelerde yaşayan Suriyeli Türkmen mülteciler Bodrum’u ziyaret eden turistlerinde ilgisini çekiyor.

3 Haftadır Bodrum’da tatilde olduğunu belirten İngiliz modacı Stephanie Perlmutter Suriyelilerin bu durumlarına çok üzüldüğü belirterek şunları söyledi;

"Suriyelileri hep yollarda görüyorum ve onlar için çok üzüldüm. Elimden geldiği kadar hepsine az da olsa meyve olsun çeşitli yemekler olsun vermeye çalıştım. Sabah içlerinden birine yemek vermek istedim ancak dişinden dolayı yiyemedi bile. Devamlı dişini çekmeye çalışıyordu kendi kendine. Dişini çekemeyeceğimi söyledim. İlaca ihtiyacı olduğunu söyledim. Ona ilaçlar aldım antibiyotik ve ağrı kesici ama onu bulamadım. İlaçları akrabalarına verdim."

Öte yandan Bodrum Limanı ve Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde yaşayan Suriyeli Türkmen mülteciler kendilerinin de bu hayattan memnun olmadıklarını ama savaş nedeniyle buraya geldiklerini belirterek, "Biz kaçmak istemiyoruz. Türkiye’den memnunuz ancak devletten yardım bekliyoruz” dediler.

Muhabir: Mehmet Can Meral