Bodrum’daki Evi 16 Milyon Euro'ya Sattı!

Son dönemde adı varlık satışlarıyla gündemden düşmeyen Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, oteller ve marinaların ardınan şimdi de lüks evini sattı. Şahenk, Türkbükü Cennet Koy'da bulunan Mandarin Oriental sitesindeki malikanesini 16 milyon Euro’ya, ABD’nin fon sihirbazı Ahmet Okumuş’a sattı.

Bodrum’daki Evi 16 Milyon Euro'ya Sattı!

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Mandarin Oriental Bodrum’daki lüks evini elden çıkardı. Şahenk, işlerini yoluna koymak için iş hayatında küçülmeye giderken, özel hayatında da bunu uyguluyor. Mandarin Oriental’ın yapımı sırasında iki ev birden alan Şahenk, iki evi birleştirerek nerdeyse devasa bir malikâne yaptırmıştı. Hürriyet'ten Mehmet Üstündağ imzalı habere göre, Şahenk'in özel olarak yapılan lüks evini Amerika'da ‘Borsa Kralı’ olarak tanınan Ahmet Okumuş satın aldı.

İŞE 100 DOLARLA BAŞLADI!..

ABD finans piyasasında ‘Genç Türk’ olarak tanınan, ‘Wall Street’in çılgın çocuğu’ Ahmet Okumuş, 2012 yılında da Feyyaz Tokar Yalısı’nı 25 milyon dolara satın alarak, eşi Melis Okumuş’a hediye etmişti. Ahmet Okumuş’un, Ferit Şahenk’in ultra lüks yazlık evini 16 milyon Euro’ya aldığı söyleniyor.

ABD’de fon yöneticiliği yapan Ahmet Okumuş, aralarında Türk milyarderlerin de olduğu dünya devlerinin servetlerini yönetiyor. Ülkenin en ünlü ekonomi yazarlarından Jack D. Schwager tarafından yazılan “Borsa Sihirbazları” isimli kitaba da konu olan Okumuş işe, 1987 yılında henüz 18 yaşındayken 100 dolar ile başlamış.