BODRUM'DAKİ YARDIMLAR SURİYELİ AİLELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Bodrum'da kurulan Göztepe Futbol Okulu öncülüğünde bir grup, gönüllülerin bağışlarıyla...

BODRUM'DAKİ YARDIMLAR SURİYELİ AİLELERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Bodrum'da kurulan Göztepe Futbol Okulu öncülüğünde bir grup, gönüllülerin bağışlarıyla alınan oyuncak, yiyecek, içecek ve giyim kolilerini kentte yaşayan Suriyeli ailelere teslim etti.

Bodrum'da 2 yıl önce kurulan Göztepe Futbol Okulu'nun öncülüğünde bir grup gönüllü, Turgutreis Mahallesi'nde yaşayan Suriyeli ailelere bayram öncesi yardım için kampanya başlattı. Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon'un da destek verdiği gönüllü vatandaşların yardımıyla toplanan oyuncak, yiyecek, içecek ve giyim kolileri, bugün ailelere dağıtıldı. Suriyeli aileler ve çocuklarla sohbet eden yardım gönüllüleri, acil ihtiyaçların listesini çıkardı. Suriyeli aileler ve çocukları kendilerine getirilen ihtiyaç malzemelerini alarak yetkililere teşekkür etti.

İzmir'in kurtuluş günü nedeniyle dağıtım etkinliğini 9 Eylül'de gerçekleştirdiklerini ve 14 aileye yardımları teslim ettiklerini söyleyen Bodrum Göztepe Futbol Okulu yöneticisi Emrah Çatak, "Suriyeli kardeşlerimizin, ailelerimizin yalnız olmadıklarını hissettirmek için bugün İzmirliler, Göztepeliler ve Bodrumlular olarak bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde bu etkinliği gerçekleştirdik. 14 aile ve çocuklarını bayramda ve ülkemizde yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Bir spor kulübü olarak Suriyeli göçmen ailelere sağlık eğitim spor konularında destek olmayı sürdüreceğiz" dedi.Muhabir: Yaşar ANTER