Bodrum'dan 1500 Seçmen Otobüslerle Yola Çıktı

Bodrum’da bulunan yaklaşık bin 500 İstanbul seçmeni, CHP’nin organizasyonuyla otobüslerle İstanbul’a gönderildi. 

Bodrum'dan 1500 Seçmen Otobüslerle Yola Çıktı
Uğurlama etkinliğinde bando eşliğinde marşlar çalındı, “Her şey çok güzel olacak” pankartı açılıp CHP Adayı Ekrem İmamoğlu lehine sloganlar atıldı

Bodrum’da bulunan yaklaşık bin 500 İstanbul seçmeni, CHP’nin organizasyonuyla otobüslerle İstanbul’a gönderildi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimine gidecek Bodrum’daki seçmenlere CHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından çeşitli STK’ların desteğiyle 30’un üzerinde otobüs hazırlandı. Otobüsler, bugün akşam saatlerinde Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerindeki BP Akaryakıt İstasyonu’nun bulunduğu alandan hareket etti. Yaklaşık bin 500 seçmen İstanbul’a giderken çok sayıda vatandaş da seçmenleri uğurlamaya geldi.

Uğurlama etkinliğinde bando eşliğinde marşlar çalındı, “Her şey çok güzel olacak” pankartı açılıp CHP Adayı Ekrem İmamoğlu lehine sloganlar atıldı. Uğurlamaya katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da otobüslerin arkasından bu döktü.

Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Başkan Aras, Bodrum’dan İstanbul’a umudu uğurladıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Ekrem Başkan’ın dediği gibi umut dilini, sevgi dilini Bodrum’dan İstanbul’a taşıyoruz. Ben de geçen hafta İstanbul’daydım. Birlikte güzel çalışmalar yaptık.  Bütün vatandaşlarımız ‘Her şey çok güzel olacak’ diyor. Açıkçası ben de çok umutluyum. Biz Bodrum’dan giderek Ekrem Başkan’ın gasp edilen hakkını teslim edeceğiz. İlçe örgütümüzün çalışmaları sayesinde bin 500’e yakın hatta fazlası vatandaşımız şu anda Bodrum’dan İstanbul’a taşınıyor. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.”

Yaz tatilinde İstanbul’dan Bodrum’a çalışmaya geldiğini ifade eden Aslıcan Açık adlı genç ise “Ben İstanbul’da öğrenciyim. Buraya çalışmaya gelmiştim. 2 gün izin alabildim. Oy kullanmak için gidip geleceğim. Çünkü bu seçim çok önemli, şansa bırakmak istemedim. Her şey çok güzel olacak” diye konuştu. 

Özge Çiğdem Eyiçalış adlı başka bir İstanbul seçmeni de “Oyumuzu kullanmak için İstanbul’a gidiyoruz. Tatilimiz yarıda bırakıyoruz. Tekrardan döneceğiz. Her şey çok güzel olacak. Ben bir aylık tatile gelmiştim. 3 hafta yaptım, bir haftam kaldı. Tekrardan geri dönüp tatilime devam edeceğim” şeklinde konuştu. 

İstanbul’a giden otobüsler alkışlar arasında uğurlandı. 

Öte yandan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nın da akşam saatlerinde seçmenler için İstanbul’a otobüs kaldıracağı ifade edildi. 

Bodrum plajları, yabancı turistlere kaldı...

Öte yandan Bodrum'daki plajlar, yarın yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için İstanbulluların kente dönmesiyle, yabancı turistlere kaldı. 

İstanbullu turistlerin yaz tatilini geçirmek için tercih ettiği kentlerden Bodrum, bugün sakindi. Tatil yapan çok sayıda İstanbullu seçmen, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için Bodrum'dan ayrıldı. Dönüş yolculuğu, trafikte yoğunluk yaratırken, Gümbet Mahallesi başta olmak üzere Bodrum'un birçok bölgesindeki sahil ve plajlar, yabancı turistlere kaldı. Yabancı turistler, plajların sakinliğinde güneşlenip denize girdi.