Bodrum’dan Patlak Manzaraları!..

Bodrum’da su ana isale hattında yine patlama yaşandı, caddede seyreden bir kamyonetin ön kısmı patlamayla açılan çukura düştü. Çevredeki işyerlerini ve bahçeleri su bastı.

Bodrum’dan Patlak Manzaraları!..

İlçeye bağlı Bitez Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde ana isale hattı patladı. Patlamanın hemen ardından caddeden geçen Mehmet Kaya idaresindeki kamyonet, patlamayla açılan çukura düştü. Sürücü Kaya ile kamyonett yolcu olarak bulunan 2 kişi, tonlarca suyun çıktığı çukura düşen kamyonetten kendi imkanlarıyla çıktı. 

Patlaktan çıkan tonlarca su, çevredeki işyerleri ve bahçeleri bastı. Ana isale hattına gelen suyun kesilmesinin ardından yol trafiğe kapatıldı, çukurda mahsur kalan kamyonetin kurtarılması için vinç yardımıyla çalışma başlatıldı.  

İşyerlerini su basan esnaf, suyu tahliye etmek ve işyerini temizlemek için çalışma başlattı.  

Kamyonetiyle çukura düşen Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada "Geldiğimizde burada bir tane araba durmuştu. Geçelim mi geçmeyelim mi dedik. Normal su vardı ilk başta. Arabayı geri vitese almadan yol çöktü. Kendimi zar zor dışarıya attık" dedi.

Patlama sırasında aracıyla caddeden geçen Selman Öztürk isimli vatandaş ise yaşadıklarını şu sözlerle anlattı;

“Şu an gördüğünüz isale hattına düşen araçtan önce ben geçiyordum. Geçerken asfaltın oynadığını fark ettim. Ben çaprazlama olarak hızlı bir şekilde geçtim ama benden sonra mağdur olan buradaki arkadaş işaret etmeme rağmen algılayamadı. Bu tarz şeylerde hızlı olmak gerekiyor çünkü bunlar saniyelik şeyler. Gördünüz gibi ne geriye ne ileriye gitmeme arasında, kurtulamadı yani kaldı. Geriye de gidemedi, ben geriye gelme diye söyledim ama girdi.”

Patlaktan akan suların bastığı fırının çalışanlarından İsmail Yeşilova ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“Yetkililer bu işi önemsemiyor mu, niye böyle oluyor biz de anlamadık. Halimizi gördük, rezil kepazelik. Yetkililer bu işe önem versinler. Çocuk oyuncağı değil, milli servet. Burada bir sürü para harcanıyor. Bizim kasacımız görmüş, ‘geliyor, geliyor’ diye bağırdı. Koştuk, su patlamış geliyor güldür, güldür. Her tarafımız sel su oldu, önüne geçemedik, zaten kimse geçemedi önüne. Her taraf rezil kepaze oldu. Buna artık bir çözüm bulunsun, kalıcı bir çözüm bulunsun. Bu nedir yani? Önlem almaya çalıştık ama suyun önüne geçemiyorsun ki. Bir yeri kapatıyorsun, diğer yerden geliyor. Her taraf rezil kepaze oldu. 

 

Muhabir: Hamdi Yörür