BODRUM’DAN VAN’A YARDIMLAR SÜRÜYOR…

26 Ekim tarihinde meydana gelen Van depreminin ardından Türkiye’nin her bölgesinden...

BODRUM’DAN VAN’A YARDIMLAR SÜRÜYOR…
26 Ekim tarihinde meydana gelen Van depreminin ardından Türkiye’nin her bölgesinden Van’a yardımlar ulaştırılmış, Bodrum’da da “Deprem gönüllüleri” adı verilen bir grup kurulmuştu.

Grup üyeleri Bodrum’daki hayırsever vatandaşların yardımlarını toplayarak bölgeye ulaştırdı. Gönderilen yardımlar arasında, battaniye, erzak, giysi, soba ve benzeri malzemeler yer alıyor.

Yapılan ve devam eden yardımlar hakkında basın açıklaması düzenleyen Bodrum Deprem Gönüllüleri, desteklerden dolayı Bodrum halkına teşekkür etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Figan Erozan Şendikmen, konuşmasında şunları söyledi:

“Yaşanan Erciş depreminin hemen ardından bir araya gelerek oluşturduğumuz Bodrum deprem gönüllüleri çalışmalarını etkin bir şekilde sürdürüyor. Battaniye, çadır, giysi, erzak ve çadır ihtiyaçlarından oluşan ilkyardımlar 24 Ekim’den başlayarak Van’a gönderildi. 500’den fazla çuval kargo ile bir kamyon yardım karayoluyla Van’a ulaştırıldı. İkinci depremi takiben, dondurucu soğukların da başlamasıyla birlikte Vanlılar başka kentlerin yanı sıra Bodrum’a da geldiler. Önce aileleri ziyaret edip ihtiyaçlarının neler olduğunu saptadık. Gördük ki ailelerin pek çoğu zaten zar zor geçinen inşaat işçisi ya da garsonluk yapan akrabalarının yanına gelmişler. Birçok evin nüfusu 20’li 30’lu sayılara varmıştır.”