Ada'nın Gururlandıran Başarısı...

Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ada Uslu, Uluslararası Almanca Olimpiyatları (IDO) Türkiye finallerinde birinci oldu.

Ada'nın Gururlandıran Başarısı...

Başarılı öğrenci Ada Uslu, “Uluslararası Almanca Öğretmenleri Birliği” (IDV) iş birliğinde, Goethe-Institut tarafından 2 yılda bir Almanya’da düzenlenen Uluslararası Almanca Olimpiyatları (IDO) Türkiye finalinde birinci olarak Goethe-Institut bursuyla 26 Temmuz – 8 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapılacak Dresden Uluslararası Almanca Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı.

Dünyanın en büyük Almanca yarışması olan Uluslararası Almanca Olimpiyatları (IDO), 2 yılda bir Almanya’da gerçekleştiriliyor. Bodrum Bilnet Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Ada Uslu, Türkiye’den A2 veya B1 dil seviyesinde ulusal ön elemeleri kazanmış olan en iyi 2 katılımcıdan biri olarak Goethe-Institut bursuyla Dresden Uluslararası Almanca Olimpiyatlarına katılmaya hak kazandı. 

Yurtdışındaki insanlara Almanca dilini sevdirmek, karşılıklı anlayış ve hoşgörüyü güçlendirmek, katılımcılara Alman biliminin ve kültürünün kapılarını açmak amacıyla düzenlenen, 14 ve 17 yaşları arasında 100’ü aşkın öğrencinin buluşacağı 2020 yılı Uluslararası Almanca Olimpiyatlarının, 26 Temmuz – 8 Ağustos 2020 tarihleri arasında Dresden’de gerçekleşmesi planlanıyordu. Ancak içinde bulunulan pandemi nedeniyle yarışmanın online ortamda yapılması bekleniliyor.