BODRUMLU ALEVİLERDEN BASIN AÇIKLAMASI…

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği yönetimi Marina Vista Otel’de bir basın toplantısı...

BODRUMLU ALEVİLERDEN BASIN AÇIKLAMASI…
Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği yönetimi Marina Vista Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. Derneğin Başkan Yardımcısı Özay Kartal, derneklerinin amacının Bodrum'a cem evleri ve alevi kültür merkezleri kazandırmak, alevi Bektaşi kültürünü yaşatmak, öğretmek ve gelecek kuşaklara aktarmak olduğunu bildirdi.

Kartal, Bodrum Marina Vista Otel'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, 11 Kasım 2011'de, 101 kurucu üyenin katılımıyla kurulan derneğin, kurucu üye sayısı bakımından Bodrum'da bir ilke imza attığını söyledi.

Derneğin tüm siyasi düşüncelere ve diğer sivil toplum örgütlerine eşit mesafede olduğunu ifade eden Kartal, ''Derneğimizin amacı, Bodrum'a cem evleri ve alevi kültür merkezleri kazandırmak, alevi Bektaşi kültürünü yaşatmak öğretmek ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bu bağlamda inanç, dil, din, mezhep, cinsiyet ve ırk farklılığı gözetmeksizin, tüm insanlara ve inançlara hoşgörü göstererek, birlikte yaşamalarına hizmet eden faaliyetler düzenlemek amacındayız'' dedi.

Kartal, demokratik toplumların en önemli varlık gereksinimi olan örgütlü yapılanma yoluna giderek Bodrum'da yaşayan tüm alevi Bektaşi kültürüne ait vatandaşlara hizmet edeceklerini ifade etti. Basın toplantısına Dernek Başkanı Cem Yalçın, yönetim kurulu üyeleri de katıldı.