Bodrumlu Genç Kızın Yardım Çığlığı!

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in eski erkek arkadaşı tarafından vahşice öldürülmesi, kadın cinayetlerini ve kadına yönelik şiddeti bir kez daha Türkiye gündemine oturttu.

Bodrumlu Genç Kızın Yardım Çığlığı!

Yaşanan bu üzücü olayın ardından Bodrum'dan bir genç kızın uzun süredir yaşadıklarını Twitter hesabından paylaşıp yardım istemesi, yetkilileri harekete geçirdi. Yaklaşık 1,5 yıldan beri 46 yaşındaki N.Ş. adlı şahıs tarafından sürekli taciz edilen ve tehditlere uğrayan Tuğçe Çelik adlı 21 yaşındaki genç kızın yaşadıklarını anlatması sonrası sosyal medyadan büyüyen destekle şahıs Bodrum Emniyeti Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafndan gözaltına alındı.

Genç kıza sapkın bir şekilde musallat olan şahıs hakkında daha önce de defalarca şikayette bulunan ancak tacizlerden bir türlü kurtulamayan Çelik, yaşadıklarını twitterdan şu sözlerle anlattı;

"Bugün yaşanan ve kendi yaşadıklarımdan korktuğum için bunları yazacağım. Ben zarar görmek, ölmek istemiyorum! Benim de başıma bela olan sapık, ruh hastası ve gerçekten şizofreni olduğuna emin olduğum 46 yaşında N.Ş. isimli şahıs, beni kafasına takmış. Ailemi, çevremi rahat bırakmayan ve onlarca kez şikayetçi olduğum, mahkemeye çıktığım halde bana temas etmediği sürece suçsuz olduğu söyleniyor. Yani hiçbirşey yapılmıyor. Eğer başıma birşey gelirse değerli olacağım. Başıma bişey gelirse bu Tweetleri yazmış diye sosyal medyada gündem yaparsınız. Bu olay 1,5 yıldır devam etmekte, bütün bilgiler kanıtlar poliste. Bugüne kadar ağlayarak hergün karakola vs giderek yapabildiğim tek şey 2 kere uzaklaştırma alabilmek, 1 gece de nezarette yatmasını sağlayabildim. Her zaman sitemin önünden geçiyor, sokağa çıkamıyorum. Bu adamın ailesine ulaşıp yardım istediğimde dayısı bizim öyle bir yeğenimiz yok bundan sonra, dağa kaldırıp öldürün dedi. Abileri Bodrum'a gelip birdaha yapmayacak deyip tatil yapıp gittiler."

Genç kızın sosyal medyadan yaptığı paylaşımların ardından, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher'in koordinesinde yürütülen çalışmada, başka bir ilde bulunduğu belirlenen Tuğçe Çelik, bulunduğu yerdeki emniyet yetkilerine yönlendirildi. Genç kızı tehdit eden ve Bodrum'da olduğu belirlenen şüpheli ise savcılığın talimatıyla Ortakent Mahallesi'ndeki ikametinde gözaltına alındı. Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Şahsın kendisine yolladığı ve saplantılı olduğunu açıkça ortaya koyan mesajları ve tehdit içeren mesajları da sosyal medya hesabından yayınlayan genç kız, sosyal medyadan kendisine verilen desteğe ve zanlının gözaltına alınmasına teşekkür etti.