BODRUMLU İŞLETMECİLER MEKANLARI KAPATTI!..

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden yüzlerce...

BODRUMLU İŞLETMECİLER MEKANLARI KAPATTI!..
Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden yüzlerce vatandaşımız için tüm yurtta üç gün yas ilan edilirken, Bodrumlu işletmeciler de eğlence mekanlarını kapatarak bu büyük acıya ortak oldular.

Önceki akşam Bodrum sokaklarını dolaşan Kent Haber muhabirleri Gümbet barlar sokağında hizmet veren gece kulüpleri başta olmak üzere, restoran ve kafelerin büyük çoğunluğunun mekanlarını kapattığını gözledi. İşletmelerin önlerine Türkçe ve İngilizce olarak yaşanan acı olayla ilgili açıklamalar yazan işletmeciler, oldukça üzgün olduklarını dile getirdiler.

Üzerinde"Başımız sağ olsun Soma" yazan dövizler açan işletmeciler ve çalışanları yaşanan üzücü olayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundular. İlk olarak konuşan İşletmeci Adem Atalar, Soma'da oluşan bu acıyı paylaştıklarını belirterek iki gün mekan açmayacaklarını ve açtıkları ilk günün hasılatını da madenci ailelerine bağışlamak istediklerini ifade ederek şunları söyledi:

"Bu acıyı yüreğimizde taşıyoruz. Ben ve çalışanlarım ile diğer meslekten arkadaşlarım Gümbet barlar sokağı olarak kapatma kararı aldık. İki gün kapatıyoruz. Açılışımızda ilk günkü cirolarımızı bu ailelere yardımda bulunmak istiyoruz. Kaymakamlığa yarın bu konuda müracaatlarımızı yapıyoruz. Ülkemizin başı sağ olsun" dedi.

Bölgede mekanları olan bir diğer işletmeci olan Zeynel Kılıç ise Soma'da gerçekleşen faciadan dolayı çok üzgün olduklarını ifade ederek şöyle dedi:

"Bu büyük olayda hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır dileriz. Halen içeride çıkarılmayı bekleyen işçi kardeşlerimize bulundukları maden ocağından sağlıklı bir şekilde çıkarılmasını temenni ederiz. Tüm Türkiye gibi bu yasa ortak olduğumuzu belirtip, tüm işletmelerimizi bu yastan dolayı kapatıyoruz. Dün burada 2-3 bine yakın turist vardı. Onlarda bugün acımıza ortak oldular ve bizleri anlayışla karşıladılar. Bütün işletmelerimiz iki gün kapalı olacak" dedi.

Gümbette bir Restoran da çalışan Habip Dici ise "Devletimizin almış olduğu karar doğrultusunda dükkanımızı kapattık. Kaza sonucu hayatını kaybeden ailelere başsağlığı ve sabır diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Tatillerini geçirmek üzere Bodrum'da bulunan turistler ise Soma'da yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu belirterek, Bodrum'daki gece kulüplerinin aldığı bu karara saygı duyduklarını ifade ettiler.