Bodrumlu Sporcular Başarılarla Döndü

Bursa’daki Modern & Çağdaş Dans, Jazz Dans ve Show Dans Türkiye Şampiyonası’na katılan Bodrumlu sporcular, derecelerle döndü.

Bodrumlu Sporcular Başarılarla Döndü

Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından 17-19 Mayıs 2023 tarihleri arasında Bursa’da  düzenlenen; “Modern & Çağdaş Dans, Jazz Dans ve Show Dans Türkiye Şampiyonası’na” Sunu Akademi ve Bodrum Dans Kulübü sporcuları da katıldı.

77 sporcu ile şampiyonaya katılan Bodrum Dans Kulübü, 20 kategoride Türkiye Şampiyonluğu, 7 kategoride Türkiye ikinciliği ve 8 kategoride Türkiye üçüncülüğü  olmak üzere 35 farklı kategoride ilk üçe girdi.

Show Dans / Jazz Dans kategorilerinde eğitmenleri Daria Shramko eşliğinde şampiyonaya katılan Sunu Akademi Dans ve Spor Kulübü, 10 tane birincilik 2 tane ikincilik ve 3 tane üçünlük alarak Bodrum'a kupalar ve madalyalarla döndü.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, Bodrum tarihinde bugüne kadar görülmemiş sayıda kupa ve madalya ile döndüklerini ifade ederek şöyle dedi;

“Bodrum Dans Kulübü bünyesinde açılan Modern Dans Kurslarımızda bir yıl süren eğitimin ardından Bursa’da yapılan Türkiye Şampiyonasını nihayet tamamladık. Her sabah 09:00 dan gece 02:00 ye kadar süren ve yüzlerce yarışmacının yarıştığı üç günlük zorlu bir mücadeleden sonra güzel sonuçlarla Bodrum’a döndük. Toplam 35 farklı kategoride şampiyonluk kürsüsüne çıkarak ilk üçe girdik. Bunlardan 20 tanesi Türkiye Şampiyonluğu derecesi. Bu boyutta bir başarıya imza atmak tatbikî bir ekip ile mümkün oluyor. Ekibimizin başkahramanları olan başta baş antrenörümüz Alona Burlakova olmak üzere, yardımcı antrenörlerimiz Alla Hasiuk, Margarita Bildirici ve Asu Ela Başaran’ı yürekten kutluyorum. Gerçekten çok güzel bir iş çıkardılar. Ayda 50 saati bulan çalışma temposuna uyum sağlayan ve büyük bir motivasyonla tüm çalışmalara katılan dansçılarımızı da ayrıca  tebrik ediyorum. Tabi ki sporcularımızı yaz kış demeden her çalışmaya zamanında getiren ve bu sayede başarılı olmamızı sağlayan tüm velilerimizi tebrik ediyor, destek ve bizlere olan güvenlerinden dolayı şahsım ve kulübüm adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bodrumlu gençlerimiz ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında elde ettiğimiz 2023 Türkiye Şampiyonluğu derecemiz tüm Bodrumlu gençlerimize armağan olsun."

Sunu Akademi Dans ve Spor Kulübü Müdürü Tayyibe Demircioğlu ise emeklerinin karşılığını şampiyonada aldıklarını belirterek şöyle dedi;

“Show ve jazz dans branşında her yıl olduğu gibi bu sene ki şampiyonaya da antrenörümüz Daria Shramko eşliğinde öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte özverileriyle çok çalıştık. Kategori olarak show dans ağırlıklı olduğumuzdan  kostüm ve dekor hazırlanmasında geceler boyunca emek harcadık. Ekip çalışmasının sonucu olarak şampiyonada bir çanta dolusu kupa kazandık. Daha çok azimle, istikrarla ve disiplinle önümüzde ki yıla hazırlanacağız. Bodrum'a  getireceğimiz başarılar için bir kez daha aldığımız sorumluluk bilinciyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaşanılan gurur ve mutluluk için tüm sporcularımıza her zaman desteklerini esirgemeyen velilerimize ve kulüp başkanımız Ali Dülger'e teşekkür ederim.”

Bodrum Dans Kulübü’nün elde ettiği dereceler;

Minikler modern solo - Zuhal Derin Seçkin, Elif Aktaş
Modern Kids Solo - 3. Serra Celikgoz
Modern Juniors 1 Solo - Aslı Giz Girgin, India Alkan
Modern Juniors 2 Solo - Simza Cleo Saraçlı
Modern Adults Solo - Asu Ela Başaran, Melis Atay
Modern Adult Solo Male – Çağan Kanatlı
Modern Duo Kids - Maya Akgün/Liza Akgün, Derin Toker/Serra Celikgoz
Modern Duo Juniors 1 - India Alkan/Esila Koç
Modern Duo Adults - Asu Ela Başaran/ Cağan Kanatlı
Modern Group Kids - ”A hero can be anyone”
Modern Kids Formation - ”Across the Sea”
Modern Formation Junior - ”Cadence”
Jazz Kids Solo - Maya Akgün, Bade Nehir Akdeniz
Jazz Juniors1 Solo - India Alkan
Jazz Juniors 2 Solo -  Simza Saraçlı
Jazz Adult Solo Male - Çağan Kanatlı
Jazz Duo Kids - Maya Akgün/Liza Akgün, Elis Şen/Sabrina Sadem
Jazz Duo Adults - Çağan Kanatlı/Melis Atay
Jazz Group Kids - Relise and repeat
Jazz Kids Formation - Sing Sing Sing
Show Solo Kids - Elis Şen, Nehir Cadir
Show Solo Adult - Çağan Kanatlı
Show Duo Kids - Maya Akgün/Liza Akgün
Jazz Junior 1 Duo - İndia Alkan/Esila Koç
Kids Impro - Maya Akgün
Juniors Impro - Simza Saracli
Adult Impro - Melis Atay

Sunu Akademi Dans ve Spor Kulübü’nün dereceleri;
Jazz Dans Çocuklar Formasyon-1.cilik
Jazz Dans Yıldızlar Formasyon-1.cilik
Jazz Dans Çocuklar Group 2.cilik ve 3.culuk
Jazz Dans Yıldızlar Group 1.cilik
Jazz Dans Genç-Yetişkin Solo Kadın -1.cilik
Show Dans Çocuklar Formasyon -1 .cilik
Show Dans Yıldızlar Formasyon- 1.cilik
Show Dans Çocuklar Group-1.cilik ve 2.cilik
Show Dans Group Yıldızlar- 3.cu
Show Dans Yıldızlar 1  Solo Kadın  - 2.ci
Show Dans Yıldızlar 2 Solo Kadın-1.cilik ve 2.cilik
Show Dans Duo Yıldızlar 1. - 1.cilik
Show Dans Duo Genç-Yetişkin- 1.cilik