Bodrumspor Top Başı Yaptı...

TFF 2. Lig ekibi Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Gümbet Tesisleri’nde top başı yaptı. Başkan Rıza Karakaya, “Sportif başarıda herkes sürprizlere açık olsun” dedi. 

Bodrumspor Top Başı Yaptı...

TFF 2. Lig ekibi Bodrum Belediyesi Bodrumspor, Gümbet Tesisleri’nde top başı yaptı. Başkan Rıza Karakaya, “Sportif başarıda herkes sürprizlere açık olsun” dedi. 

Bodrum Belediyesi Bodrumspor, sezonun ilk antrenmanını yaptı. 10 Temmuz Çarşamba günü ligde grup kura çekiminin ardından rakipleri belli olacak yeşil beyazlı ekip, sezon hazırlıklarına kulübün Gümbet Mahallesi’ndeki tesislerinde başladı. 

Sportif Direktör Erol Tok, Teknik Direktör Necati Erkmen ve teknik heyet gözetiminde ilk antrenmanını yapan futbolcuların oldukça hevesli oldukları görüldü. 

Antrenmanı kulüp yöneticileri ile birlikte izleyen Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya “Takımımız top başı yaptı. Ben öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyorum. Haftaya da Belediye Başkanımız, yardımcıları ve taraftarlarla bir resmi açılış yapacağız. Geçen sezon bizim son haftalarda yakaladığımız güzel bir grafik vardı. Parayı ön plana koymayarak oynayan bir teknik heyet ve futbolcu grubu. Bu kapsamda böyle bir takım oluşturduk, futbolcularımızın çoğu kalıyor. Bazıları ücretlerinden indirim yapıyorlar. Ben onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Transferlerimiz de var. Bunları sizinle paylaşacağız. Bu sene çok fazla transfer yapmayacağız ama kalan tecrübeli oyuncularımızın yanına genç, dinamik oyuncular koyarak devam edeceğiz.”

YENİ SİSTEME GEÇİYORUZ

Bu sezon yeni bir sisteme geçeceklerini de ifade eden Karakaya, “sportif başarıda herkes sürprizlere açık olsun” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eskiden futbolcularımızla peşinat ve maç başı anlaşıyorduk, bu sene artık komple maç başı olarak anlaşıyoruz. Peşinat kısmı da maç başından avans olarak olacak. Bu da hem kulübü koruyan hem de oynamak isteyen futbolcuları teşvik eden bir sistem. Kulübümüzün geleceğini inşa etmek adına böyle bir sisteme geçiyoruz. Bu da Bodrumspor için hayırlı olacak. Bu sene Bodrumspor taraftarı sürprizlere açık olsun. Çok canlı diri bir takım izleyecekler. Güzel işler yapacağımızdan eminim. Çıtayı bu sene biraz daha fazla yükselteceğiz. Ama bu sene illa şampiyonluk gibi takımımızı baskı altına alan parolalarımız yok. Bu sene ayakta kalma sezonu. 7 yıldır ekonomik olarak dört dörtlük bir kulüptük, sadece geçen sene biraz sıkıldık. O sıkıntıları aşıp tekrar dört dörtlük bir kulüp olacağız. Bunun yanında da sportif başarıda herkes sürprizlere açık olsun. Bizlerin yönetimi her zaman iyi işler yapmıştır. Yine biz iyi işler yapacağız. Taraftarımız yeter ki her kötü günümüzde olduğun gibi bu takımın arkasında olsun. Biz Süper Amatör’den, taraftarımızla el ele vererek karanlık köşelerden buralara kadar getirdik. Buradan ileri de Allah’a çok şükür hep beraber götürürüz.” ifadelerini kullandı. 

DIŞARIDA UZUN KAMP DÖNEMİ YOK

Takımın kamp programı hakkında da bilgi veren Karakaya, “Biz 15 gün boyunca Gümbet Tesisleri’nde çalışacağız. Ondan sonra da Yalıçiftlik Tesislerimize gideceğiz. Orada hazırlıklarımıza devam edeceğiz. Bu sene dışarıda uzun bir kamp dönemimiz olmayacak. Belki bir hafta hazırlık maçı oynamak için dışarı gidebiliriz. Genelde çalışmalarımızın yüzde 90’ı Gümbet, Bodrum ve Yalıçiftlik’te olacak” şeklinde konuştu.