BODRUMSPOR YÖNETİMİ BASIN’LA BULUŞTU

Süper Amatör Küme'de mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor Başkanı Güneri Günaydın,...

BODRUMSPOR YÖNETİMİ BASIN’LA BULUŞTU
Süper Amatör Küme'de mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor Başkanı Güneri Günaydın, önümüzdeki yıllarda çok para harcayıp dış transfer yapmaktansa, Bodrum'daki gençlere yatırım yapacaklarını bildirdi.

Günaydın, Bodrum'daki bir golf tesisinde düzenlediği basın toplantısında, 79 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Bodrumspor Kulübü'nün Bodrum halkı için büyük önem taşıdığını söyledi.

Göreve geldiklerinden beri öncelikle genç ve dinamik bir yönetim oluşturma gayreti içerisinde olduklarını belirten Günaydın, ''İlk önceliğimizin Bodrum halkının ve gençlerinin mümkün olduğu kadar kulüple ve sporla ilişkisini kuvvetlendirmek olduğunu belirtmeliyiz. Önümüzdeki yıllarda çok para harcayıp dış transfer yapmaktansa, Bodrum'daki gençlere yatırım yapacağız. Bunu başarmak için önümüzde çok ciddi bir engel olarak duran ve hatta bazı sportif faaliyetlerimizin devamını yürütmede büyük bir zorluk yaşamamıza neden olan kulübümüzün borçlarını öncelikli olarak çözümlemek hedeflerimiz arasında birinci sıradadır'' dedi.

Büyük borç yükünün sıkıntıya neden olduğunu ve kulübün sportif faaliyetlerini durma noktasına getirdiğini anlatan Günaydın, şunları kaydetti:

''Bilindiği üzere bu borç yükü karşısında çaresiz kalınmış ve olağanüstü kongre kararı alınmıştır. Yıllardır birikmiş olan vergi, SSK gibi devlete olan borçların dışında, Bodrum esnafından kulüp ihtiyaçlarına yönelik alımların ödemeleri yapılamazken, sportif faaliyet giderlerinde hiçbir küçülmeye gidilmemiş ve bu branşlarda sürekli yüksek maliyetli takımlar kurularak hayali başarılar peşinde koşulmuştur. Ödenmeyen borçlar yüzünden kulübümüze belediyemiz ve sporseverler tarafından sağlanan gelir kaynakları ne borçlara ne de maliyetleri yüksek takımlarımızın ihtiyaçlarına yetmemiştir. Bu borç yükü şu anda yaklaşık bir milyon 550 bin liradır.''