BODRUMSPOR'DA HEDEF BAL LİGİ

Bodrum Belediyesi Bodrumspor yönetimi, futbol takımından bazı oyuncularında katılımı...

BODRUMSPOR'DA HEDEF BAL LİGİ
Bodrum Belediyesi Bodrumspor yönetimi, futbol takımından bazı oyuncularında katılımı ile bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Bodrumspor'un hedefinin BAL ligi olduğu açıklandı.

Basın Mensuplarının sorularını yanıtlatan Bodrumspor Kulüp Başkanı Güneri Günaydın, gelinen süreci değerlendirirken düşük bütçelerle bir futbol takımı oluşturdukları yönündeki sözlerini hatırlatarak şunları söyledi:

"Bizimde sıkıntılarımız var. Ama aşırı sıkıntılarımız yok. Geçmişle ilgili var, ne kadar eski borç ödedik, hedeflediğimiz bütçe tutuyor mu, ne kadar borcumuz var, bunları net olarak ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşacağız. Gelecek olan desteğin ne olursa olsun en iyi şekilde doğru şekilde harcanacağını herkes bilecek. Basın aracılığıyla bunu Bodrum halkına ileteceğiz " dedi.

Başkan Günaydın sezon bittikten sonra sahanın suni çim yapılacağını da kaydetti.
Toplantıda, hedeflerinin BAL Ligi olduğunu belirten Bodrumspor Teknik Direktörü Tayfan Kıran ise 3. ligde, en azından BAL liginde oynamak istediklerini kaydederek şöyle konuştu:

"Bu hedefler doğrultusunda çalışıyoruz. İlk önce elimizdeki oyuncuları sonra burada yaşayan oyuncuları değerlendirdik. Daha sonrada elimizdeki eksiklere göre oyuncu alalım dedik ve Bodrumda sabit oyuncu yetiştirelim, takımımızda kalsın dedik. Bundan hareketle burada yaşayan ve alt yapıdan 13-14 arkadaşımız var. Başlangıçta hedefimiz şampiyonluk değildi. Tam bir takım oluşturmayı istedik. Ama çalışırsak iyi yerlere geleceğimizi biliyorduk. Sezon başından itibaren iyi çalıştık. İlk devrede takımı iyice tanıdık. 2.devrede 5 maç 15 puanla iyi bir giriş yaptık. Geride kalan 3 maçımıza alıp namaglup ligi bitirmek itiyoruz" dedi.

Toplantıya katılan Bodrumsporlu oyuncularda "Çok iyi bir uyum içerisinde olduklarını, ligi şampiyon olarak bitireceklerine inandıklarını, Bodrumspor'u bir üst lige taşımak istediklerini " söylediler.