Bodrum'un 2 Radyosunda Yeni Dönem

1993 yılından beri Bodrum'da yayın yapan iki yerel radyo; Radyo Halikarnas ve Radyo EKO’nun yüzde 80 hissesi el değiştirdi.

Bodrum'un 2 Radyosunda Yeni Dönem

2005 yılından beri her iki şirketi bünyelerinde bulunduran İnan ailesi, radyolardaki hisselerinin %80'ini yatırımcı bir gruba devretti. Yeni yapılanma çerçevesinde radyoların Genel Koordinatörlüğü görevine Tolga Pozam'ın getirildiği öğrenildi. Ülker ve Gürol İnan tarafından yapılan basın açıklamasında devir ile ilgili şu bilgiler verildi;

"1993 yılından bu yana, 105.8 FM frekansından yayın yapan Radyo Halikarnas ve 107.6 FM frekansından yayın yapan Radyo EKO, 2005 yılından beri şirketler grubumuzun bünyesinde ve yönetimindeydi. 15 yıl önce sadece isim ve frekans kalmak üzere radyoların tüm teknik altyapısı dahil her şeyi yenilenerek çıktığımız bu yolda artık yeni bir ivme kazanma zamanı. 

Radyolarımızın %80 hissesini yeni bir yatırımcı gruba devir ederek, radyoların genel koordinatörlüğünü de hem üniversitelerde radyo yayıncılığı konularında akademik olarak ders veren, hem de yıllarca Number One FM, Metro FM gibi Ulusal Radyolarda yayıncılık yapmış Tolga POZAM’a bırakarak, yeni oluşturulan ekiple yeni ufuklara yelken açıyoruz...

Bodrum’un radyoları yine eskiden olduğu gibi yerelin nabzını tutarak ama yeni ekibin vizyonu ve yeni teknolojik imkanlarla ulusal bir kanal gibi Bodrum’un sesini dünyaya taşıyacak. Bizler de her konuda destek vermeye devam edeceğiz. Yeni yatırımcı ortağımıza, Bodrum’a ve radyo sevdalısı dinleyicilerimize hayırlı olmasını diliyoruz..."