BODRUM'UN 2 SAATLİK SAĞANAKLA İMTİHANI!..

Bodrum'da önceki gece yaklaşık 2 saat süren sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar...

BODRUM'UN 2 SAATLİK SAĞANAKLA İMTİHANI!..
Bodrum'da önceki gece yaklaşık 2 saat süren sağanak yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İlçede gece saatlerinde başlayan ve yaklaşık 2 saat aralıksız olarak süren sağanak nedeniyle, bazı iş yerlerini su bastı, yolda kalan otomobillere iş makineleriyle yardım edildi. Aniden bastıran sağanak nedeniyle Konacık-Bodrum karayolunda bazı noktalarda su birikintileri oluştu. Süratli gelen otomobiller zaman zaman kaza tehlikesi atlatırken, motosiklet sürücüleri ise göl olan yoldan geçebilmek için yoğun çaba sarf etti. Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, Turgutreis'teki bir programını yarıda bırakarak belde genelinde belediye ekiplerinin yaptığı çalışmaları yerinden koordine ederken, hızlı müdahale ile oluşan sorunların kısa süre içerisinde giderildiği gözlendi.

Bodrum'un Atatürk caddesine bağlı bazı sokaklar ise yine dere haline döndü. Bir süre araç trafiğinin kapandığı sokakta yaşayan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Her yağmurda aynı sorunun yaşandığını iddia eden mahalle sakinleri her yağmurda yaşadıkları bu sorunun artık giderilmesini istedi.

Sağanak yağışın başlamasından bir süre sonra, geçtiğimiz günlerde mevsimin ilk yağmuru sonrası benzer haberlere konu olan Bodrum Belediye Meydanındaki rögar kapakları da taştı. Trafiğe kapanan yol Bodrum belediyesine bağlı ekiplerin çalışmalarıyla bir süre sonra su seviyesi düşürülerek yeniden açıldı. Marina bölgesinde trafik bir süre sahil şeridindeki tali yoldan verildi.

Çalışmalara katılan Bodrum Belediyesi Teknik Koordinatörü Onur Çevik, bölgenin kanalizasyon hattının en son noktası olduğunu belirterek, "Bu bölge deniz seviyesinin altında. O yüzden yoğun yağışlarda bu şekilde taşma oluyor. Herhangi bir şikayet almadık. Tepeden gelen yağmur suları burada toplanıyor. Ekiplerle birlikte çalışmaları sürdürüyoruz" dedi.

Konacık beldesindeki bir iş yerinde ise su baskını yaşandı. Konacık belediyesine bağlı itfaiye ekipleri suyu tahliye etmek için çalışma yaptı. İş yeri yetkilisi Cihan Marlo, sağanaktan oldukça etkilendiklerini belirterek, "Belediye ekipleri sağ olsun bizimle ilgileniyor. Onların yardımıyla buradaki suyu atacağız. Yağışlar böyle devam ederse çok sıkıntı çekeceğiz" diye konuştu.

Turgutreis beldesinde ise bir otomobil su birikintisine saplandı. Polis ve belediye ekiplerinin güvenlik önlemleri aldığı yoldaki otomobil bir iş makinesi yardımıyla bulunduğu yerden güçlükle çekildi. Otomobilde ise maddi hasar meydana geldiği gözlendi.

Bitez beldesinde dağdan gelen yağmur suları her yağışta olduğu gibi yine beldenin ortasından geçen yolda birikti. Otomobiller ve yayalar yolda ilerleyebilmek için büyük çaba sarf etti.Sabahın erken saatlerinde yeniden başlayan yağmur sonrası Bitez köy içinden geçen yolda aynı sahneler yaşanmaya devam etti.