BODRUM’UN GURURU OLDU...

BYSK- Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü lisanlı sporcularından Aysu Türkoğlu, Uluslararası...

BODRUM’UN GURURU OLDU...
BYSK- Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü lisanlı sporcularından Aysu Türkoğlu, Uluslararası yüzme yarışlarından Altın madalya ile döndü.

Bu yıl 5.si düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası 21 Mayıs 2017 tarihinde 655 yüzücünün katılımıyla Marmaris’te gerçekleştirildi. Bodrum adına yarışan Aysu Türkoğlu, 6 km'lik parkuru 1. sırada tamamlayarak hem kulübünün, hem Bodrum’un gurur kaynağı oldu. Türkoğlu, bayanlar 14-16 yaş grubunda 1:48:10 derecesiyle Bodrum’a altın madalya getirdi.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı yüzme havuzunda çalışmalarını sürdüren Bodrum Yüzme ve Su Sporları Kulübü’nün Baş Antrenörülüğünü yapan Boğaç Sülün, Türkoğlu'nun aldığı bu başarılı sonuç ve kulüp çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Sporcumuzu tebrik ediyorum. Haftanın 5 günü kara ve yüzme antremanı yapıyoruz. Bodrum Belediyesi’ne ait havuzumuzda çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Başarı kaydeden ve gelecek vaad eden yüzücülerimizi kulübümüze alıyoruz. Hem sporu sevdiriyoruz, hem de başarılı sporcular yetiştiriyoruz. Her yıl Türkiye Şampiyonası’na aday yüzücüler çıkarıyoruz. Altyapıdan yetiştirdiğimiz çocuklarımız hem Ege bölgesi hem de Türkiye genelinde madalya sahibi oldular. Ağustos’ta İstanbul’da yapılacak 2017 Türkiye Şampiyonası’na Ali Tanman ve Egemen Çetinkol ile katılacağız. Ayrıca Melis Serdar ve Takım kaptanımız Aysu Türkoğlu’nun bu hafta sonu Datça’da katılacağı Açık su maratonuna yoğun antremanla hazırlanıyoruz. Aileleri çocuklarının sağlıklı yetişmeleri için Belediyemizin tesisine yüzmeye ve spora davet ediyorum. Bodrum Belediye Başkanımız sayın Mehmet Kocadon’a ve lisanslı sporcumuz olan eşi sayın Hülya Kocadon’a da spora ve kulübümüze verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
.