BODRUM'UN YENİLENMESİ GÜVERCİNLİK'TEN BAŞLAYACAK!

Başkan Mehmet Tosun, Bodrum'un giriş noktası Güvercinlik Köyü'nü ziyaret etti. İncelemelerde...

BODRUM'UN YENİLENMESİ GÜVERCİNLİK'TEN BAŞLAYACAK!
Başkan Mehmet Tosun, Bodrum'un giriş noktası Güvercinlik Köyü'nü ziyaret etti. İncelemelerde ve ziyaretlerde bulunan Başkan Mehmet Tosun, "Biz Bodrum'u Güvercinlikten başlatacağız" diyerek, Yarımada'daki yenilenme ve değişimin buradan başlayacağını söyledi.

MHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun, ekibiyle birlikte Bodrum Yarımadası'nın giriş noktası olan Güvercinlik Köyü'ndeydi. Esnaf ziyaretleri yapan, pazarı gezen ve incelemelerde bulunan Başkan Mehmet Tosuni, köy sakinleriyle kahvehane toplantısında bir araya geldi.

Köydeki Sudi Özkan İlkokulu'nu da ziyaret eden Başkan Mehmet Tosun, "Biz Bodrum'u Güvercinlikten başlatacağız. Bodrum'un girişi burası. Burayı güzelleştireceğiz. Buradan Bodrum'a giriş yapan her misafirimiz, Bodrum Yarımadası'ndaki değişimi, gelişimi fark edecek" şeklinde konuştu.

"Yıkacak" Dedikodularına Dikkat Çekti...

Yine dedikodulara dikkat çeken Başkan Mehmet Tosun, "her yeri yıkacak" şeklinde yayılan söylentilere karşı vatandaşları uyardı, "Biz halk çocuğuyuz, toplumun içinden gelen insanlarız, kimseyi mağdur etmeyiz" dedi.

Yaptığı ziyaretler sırasında "Çok memnunuz senden, Konacık'tan geçerken de gurur duyuyoruz" diyen bir esnafa Başkan Mehmet Tosun, "Buradan geçerken de gurur duyacaksın ağabey. Yaşarken de gurur duyacaksın, geçerken de..." karşılığını verdi.

Turizm Balıkçılığı...

Kahvehane toplantısında hafta sonları oltasını alıp balık avlamaya çıktığını anlatan Başkan Mehmet Tosun, "İşte sık sık balık avlamaya çıkan bu kardeşiniz, balıkçılara da sahip çıkacak. Hatta profesyonel anlamda bir proje gerçekleştirmek suretiyle hafta sonu bu işin turizmini yapacağız arkadaşlar. Yani Muğla ve diğer yörelerimizden, buraya amatör olta balıkçılığı için gelen vatandaşlarımızı teşvik edeceğiz, profesyonel bir yapı kuracağız ve bunu hem spor amaçlı, hem turizm amaçlı yapmayı düşünüyoruz. Bunun projelerini hazırladık" dedi.

"Tapu ve İmar Problemlerini Çözeceğiz"...

"Ben mühendis bir arkadaşınızım, benim meslek hayatım yıllardan beri bu imar problemleriyle geçti" diyen Başkan Mehmet Tosun, "Evet, Güvercinlik'in tapu ve imar problemini de çözeceğiz, bunun için de 30 Mart'ı bekliyoruz " diye konuştu.

Başkan Mehmet Tosun Güvercinlik ile ilgili tasarladıklarını anlatarak şunları söyledi:

"Burası hafta sonları, Bodrum'dan ve Milas'tan, diğer bölgelerden vatandaşlarımızın gelip huzur buldukları, kahve içip sohbet ettikleri, balığa çıktıkları, tekne turu yaptıkları tam bir sayfiye yeri olacak"

Otelleriniz 7, Sokağınız Tek Yıldız...

Başkan Mehmet Tosun, "Bakın bugün 'dünyanın incisi' diye tanımladığımız, her zaman övündüğümüz, gurur duyduğumuz Bodrum Yarımadamızda turizm 2 ayla sınırlıysa, burada suçlu belediye ve belediye yönetimleri, eksik olan belediye hizmetleri, tanıtım faaliyetleridir değerli arkadaşlarım. Eksiği kendimizde arayacağız. Eğer sizin Bodrum Yarımadası'nda otelleriniz 7 yıldızlıysa, sokaklarınız tek yıldızlıysa, burada kaliteli turizm yapamazsınız" dedi.

Başkan Mehmet Tosun ve ekibi, toplantının ardından köyde incelemelerde bulundu.