BODTO Golf Cup'ta 80 Sporcu Mücadele Etti

Bodrum Ticaret Odası Golf Cup 29-30 Haziran tarihleri arasında Bodrum Golf Kulübü’nde gerçekleştirildi. 

BODTO Golf Cup'ta 80 Sporcu Mücadele Etti

Bodrum Ticaret Odası Golf Cup 29-30 Haziran tarihleri arasında Bodrum Golf Kulübü’nde gerçekleştirildi. 

Bodrum Ticaret Odası(BODTO), tarafından bu yıl ilki düzenlenen Golf Cup, Cumartesi ve Pazar günü oynanan müsabakalarla tamamlandı. Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki Bodrum Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen turnuvada 80 yarışmacı mücadele etti. Etkinlik alanında ayrıca Bodrumlu üreticiler de ürünlerinin tanıtımını yaptı. 

Turnuvada dereceye girenlere ödülleri 30 Haziran 2019 Pazar günü, saat 21.00’de Mandalin’de düzenlenecek törenle verilecek. Ödül töreni, Bodrum Sağlık Vakfı yararına gerçekleştirilecek. 

Organizasyon hakkında Kent Haber’e konuşan Bodrum Golf Kulübü Genel Müdürü Caner Tuna, şunları söyledi:

“Bu sene ilkini düzenlediğimiz Bodrum Ticaret Odası Golf Cup’ın 2’nci gün finalleri oynanıyor. Bu sene etkinliğimiz ilk olduğu için Türkiye yerelinde kalmaya özen gösterdik. Bu turnuva Bodrum Sağlık Vakfı’nı desteklememiz için bir proje oldu. Akşam da ödül törenini yapacağız. Her sene düzenlemeyi düşündüğümüz bu turnuvanın bir amacı da Bodrum’daki yerel markaları biraz daha ön plana çıkarıp bunları Türkiye ve Dünya’ya tanıtabilmek. Tabi golf uluslararası bir sektör olduğu için, Bodrum’da uluslararası bir turizm merkezi, buraya Dünyanın her yerinde golfçüler geliyor. Bu golfçülere gücümüzün yettiği ölçüde markalarımızı tanıtabilmektir. Bodrum’da üretilen ürünlerin değeri çok yüksek, tatları çok güzel. Bu ürünlerimizi, markalarımızı tanıtabilirsek ne mutlu bize.”

Bodrum mandalinasıyla yaptığı ürünlerle etkinliğe katılan Erman Aras da “Bodrum için çok hoş, çok değerli. Bodrum Ticaret Odası’nın Bodrum Ticaret Odası Cup olarak başlattığı bu organizasyon umarım Bodrum Cup gibi niceleri olur. Bodrum golf destinasyonu olarak çok önemli bir yer aslında. Uluslar arası olması Bodrum’a çok şey katacaktır. Tabi burada sosyal sorumluluk projesi de düşünülmüş. Bu çok güzel. Aynı zamanda Bodrum markaları, Bodrum’da üretilen ürünleri n burada sergileniyor olması bizleri de çok memnun etti üreticiler olarak. Bodrum’da elbirliği ile ürünlerimizi hem de güzelliklerimizi bu etkinlikte sergiliyoruz. Ben emeği geçen herkesi kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bodrumlu üretici Erhan Yürüt ise “Bodrum’un marka değerinin yükseltilmesi için Bodrum’un kendi ürünlerine, kendi güzelliklerine sahip çıkması lazım. Bunları kaybetmeden uluslararası düzeyde kaliteyi arttırmak gerekiyor. Yani sayısal olarak değil de nitelik olarak giderek daha üst basamaklara çıkılması gerekiyor. Bodrum’un gerçekten ihtiyacı olan şey bu” şeklinde konuştu. 

Organizasyona kendi ürünleri katılan üreticilerden Mustafa Yavaş, Bodrumlu üreticiler olarak BODTO’nun desteği ile turnuvada yer aldıklarını ifade ederek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.