BODTO Heyetinden Milas Ziyareti

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) heyeti organ seçimleri sonrasındaki protokol ziyaretlerine Milas ile devam etti. Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Fatma Nur Tuncer, Arif Ceylan Satı ve Meclis Üyesi Toros Demirdöven 28 Kasım Pazartesi günü Milas protokolüne bir dizi ziyarette bulundu.

BODTO Heyetinden Milas Ziyareti

Görüşmelerde Bodrum ve Milas arasındaki sosyo-kültürel ve ekonomik örgütlenmenin birbirini tarih boyunca çok etkilediğine dikkat çekilirken, pandemi sonrası artan yerleşme ve yatırım talepleri sonucunda Bodrum ve Milas ilçelerinin tüm sorunlarının ve planlama kararlarının birlikte ele alınması gerektiğinde mutabık kalındı.

Milas protokol görüşmelerinde bölgenin yaz ve kış nüfusu arasındaki farka da dikkat çekilerek Türkiye kamu yönetiminin bu değişikliği dikkate alıp kamu imkanlarının dağıtımında ilçelerin bu durumuna göre hareket etmesi gerektiğinin altı çizildi. Ayrıca merkezleri Türkiye’nin büyük illerinde olup bölgede faaliyet gösteren şirketlerin bölgede gerçekleşen faaliyetleriyle ilgili vergi kayıtlarının yine bölge vergi dairelerinde izlenmesi gerektiğine değinildi. 

Oda heyeti Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke’yi 8-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongre’sinde kurulacak Bodrum Standına davet ederek kendisi ile bölgenin turizmine dair fikir alışverişinde bulundu. Oda yönetimi Kaymakam Böke’ye bölgedeki faaliyetlerle ilgili verdiği destekler ve havalimanı hakkındaki vizyoner planlaması için özel teşekkürlerini sundular. 

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret eden Oda heyeti CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan’ın da katılımı ile Bodrum ve Milas’ın ortak sorunlarını görüştüler.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer ve beraberindeki heyet ile de görüşen Oda yönetimi coğrafi işaret, zeytinyağı üretimi ve agro-turizm çalışmalarını gündeme alarak Başkan Özer’i bu konulardaki başarılarından dolayı tebrik etti. Organ seçimlerinde güven tazeleyen Başkan Kocadon ve Başkan Özer karşılıklı iyi dilek ve temennilerde bulundu.