BODTO'dan Laser Sınıfı Tekne Bağışı

Bodrum Ticaret Odası, Bodrumspor Yelken Şubesi’ne laser sınıfı bir tekne bağışladı.

BODTO'dan Laser Sınıfı Tekne Bağışı

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Gürkan Topan ile birlikte 23 Ocak Pazartesi günü B.B. Bodrumspor Yelken Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı, Bodrumspor Yelken Kulübü Şube Sorumlusu Hadi Türk ve Yönetim Kurulu Üyesi Zeynel Kılıç da yer aldı.

Yelken Şubesinin çalışmaları hakkında bilgi alan BODTO heyeti kulübün yürüttüğü yelken sporu eğitimlerinin gençler açısından büyük önemi olduğuna değinerek spora yönelen gençlerin sağlıklı ve sosyal nesiller yetiştirmek açısından önemli olduğuna değindi.

Ziyarette Bodrum Belediyesi Bodrumspor’a bağışlanan laser sınıfı tekne de önünde basın mensuplarına bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, yelken sporunun desteklenmesi gereken bir branş olduğunu belirterek şöyle dedi;

“Bodrum Belediyesi Yelken Kulübüne böyle güzel bağışta bulunduğu için Bodrum Ticaret Odası’na çok teşekkür ederiz. Desteklenmesi gereken bir yer burası, yelken Bodrum’a çok yakışıyor.”

Bodrum’a en çok yelken sporunun yakıştığını ifade eden Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon da şunları dile getirdi;

“Daha öncede yelken kulübüne destek vermiştik. Yıllar önce kulübe optimist almıştık. Çocukların yelken sporuna başlaması ve sevdirilmesi için desteklerimiz olmuştu. Yelken sporu Bodrum’a yakışıyor. Futbol çok popüler ama Bodrum’a yakışan spor yelkendir. Gençlerimizi küçük yaşta yönlendirmemiz lazım” diye konuştu.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şube Sorumlusu Hadi Türk ise şu sözlere yer verdi;

“Bodrum Belediyesi çok güzel bir yelken kulübü inşa etti. Burada Dünya Kupası ve Mandalina Kupası yarışları düzenledik. Sivil toplum örgütlerine de ziyaretlerimiz oluyor. Bu kapsamda, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon başkanımıza ziyarette bulunduk. Bizi kırmadı ve destek vermek amaçlı lazer teknesi hediye ettiler, desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.”