SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-31" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-31 06:03:59' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-31 06:03:59' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=492checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-31" and view_hour=06 and campaign_id=492update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1659905

Bodrum Haritasında Yoğunluk Artıyor!

Sağlık Bakanlığı’nın "Hayat Eve Sığar" uygulamasında, Bodrum’da koronavirüs vaka yoğunlukları güncellendi. Uygulamada vaka ve temaslı açısından tüm yarımadada belirgin bir artış olduğu, en fazla yoğunluğun ise Gümbet bölgesinde olduğu görülüyor.

Bodrum Haritasında Yoğunluk Artıyor!

Koronavirüs salgını nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan, 'Hayat Eve Sığar' mobil uygulaması bir süredir Android ve App Store platformlarında yayında bulunuyor. Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması, Koronavirüs testi pozitif olan kişilerin yoğun olarak bulundukları bölgeleri en güncel haliyle gösteriyor.

EN FAZLA YOĞUNLUK GÜMBET BÖLGESİNDE 

Bodrum haritasında Kurban Bayramı öncesinde yoğunluk oldukça azdı. Haritaya göre Turgutreis, Ortakent ve Bitez ile Karaova bölgesinde vaka bulunmuyordu. Haritada yüksek risk anlamına gelen kırmızı bölgeler ise Bodrum’da hiç yoktu. 

Kurban Bayramı’ndan itibaren Bodrum haritasında yoğunluk kademeli olarak artmaya başladı. Güncellenen haritaya göre Bodrum, salgının başlangıcından beri en fazla virüs yoğunluğunun olduğu günleri yaşıyor. Güncellenen koronavirüs haritasına göre en fazla yoğunluk Gümbet Mahallesi’nde görülüyor. Haritaya yaklaşıldığında Gümbet’in en işlek bölgelerinde 2 adet kırmızı bölgenin olduğu görülüyor. 

Gümbet’in ardından en fazla yoğunluk ise ilçe merkezinde. Yarımada’nın diğer mahallelerinde de çeşitli oranlarda yoğunluk var. Turgutreis ve Gümüşlük mahallelerinde de Gümbet kadar olmasa da yüksek risk anlamına gelen kırmızı bölgeler dikkat çekiyor. 

KARAOVA’DA RİSK DAHA AZ

Karaova-Mumcular bölgesindeki risk ise yarımadaya göre nispeten daha az. Mumcular’da birkaç nokta ile Yeniköy’de bir nokta haricinde Karaova’da vaka görülmüyor. Haritaya göre Kızılağaç, Yalıçiftlik, Mazı, Bahçeyakası, Gökpınar, Çamlık ve Çamarası bölgelerinde ise vaka bulunmuyor.