BOSİAD ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ...

Önceki hafta teröristler ile Osmaniye'de çıkan çatışmada yaralanan 6 askerden biri...

BOSİAD ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ...
Önceki hafta teröristler ile Osmaniye'de çıkan çatışmada yaralanan 6 askerden biri olan Jandarma Er Zeynel Kapucu yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak şehit olmuştu.

Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Er ve yönetim Kurulu üyeleri şehit Kapucu'un Milas'taki evini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Hasanbeyli ilçesine bağlı Kaypak köyü yakınlarında güvenlik güçlerinin geçişi sırasına yola döşenen mayın patlaması ve ardından çıkan çatışmada Çavuş Abiter Çiçekçi ile erler Nihat Çağlar, Zeynel Kapucu, Sunay İnanır, Yunus Uyuktaş ve Aykut Akpınar yaralanmışlardı.
Ağır yaralanan Zeynel Kapucu kaldırıldığı Osmaniye Devlet Hastanesi'ndeki müdahalelere rağmen hayatını kaybetmişti.

Şehit askerin Milas'ta yaşayan babası Ümmet Kapucu ve abisi Ünal Kapucu'ya şehit haberi, askeri yetkililer tarafından Milas Emniyet Müdürlüğünde verildiğinde baba ve anne hastanede tedavi altına alınmıştı.

BOSİAD Başkanı Mustafa Er ve yönetim kurulu üyeleri şehit asker Zeynel Kapucu'un babası Ümmet Kapucu ve dayıları ile bir süre sohbet ederek yanlarında olduklarını ifade etiler.

BOSİAD Başkanı Mustafa Er terörün biran önce sona ermesini ve bu şehidimizin son olmasını dilediğini ifade ederek şunları söyledi:

"Biz Bodrum İşadamları Derneği olarak şehit ailelerinin maddi ve manevi olarak her zaman yanında olacağız. Bu bizim en temel görevimizdir. Geçtiğimiz yıl Doğu ve Güneydoğu'dan şehit ailelerini 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma gününde Bodrum'a getirerek misafir etmiştik. Sadece memleketimizdeki şehit yakınları değil Türkiye'nin her tarafındaki şehit aileleri bizim de ailemizdir" dedi.

BOSİAD Başkanı Mustafa Er şehit babası Ümmet Kapucu'ya Hilmi Aydın tarafından özel olarak hazırlanan "HIRKAİ SAADET DAİRESİ ve KUTSAL EMANETLER" adlı kitabı armağan etti.