BOSK İLE BELEDİYE ARASINDAKİ POLEMİK SÜRÜYOR

Bodrum Belediyesi ile BOSK arasında geçtiğimiz hafta başlayan polemik karşılıklı...

BOSK İLE BELEDİYE ARASINDAKİ POLEMİK SÜRÜYOR
Bodrum Belediyesi ile BOSK arasında geçtiğimiz hafta başlayan polemik karşılıklı basın açıklamalarıyla sürüyor. Bodrum Otomobil Sporları Kulübü (BOSK) Başkanı İsmail Fatih Çağatay, önceki gün Bodrum Belediyesinin yayınladığı basın açıklamasına cevaben bir açıklama yaptı.

22 Mayıs'ta BOSK Başkanı Çağatay'ın Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Belediyesini hedef alan basın açıklamasına, aradan 6 gün geçtikten sonra yazılı bir basın açıklamasıyla cevap veren Bodrum Belediyesine Çağatay'ın yanıtı ise gecikmedi. Bodrum Belediyesinin basın açıklamasının üzerinden 24 saat geçmeden yeni bir basın açıklaması yayımlayan Fatih Çağatay açıklamasında Bodrum Belediyesi basın bildirisine paragraf paragraf cevap verirken eleştirilerini sürdürdü. BOSK Başkanı Fatih Çağatay'ın tüm basın kuruluşlarına gönderdiği basın açıklamasının tam metni şöyle;

"Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğünün 28.05.2013 tarihinde Bodrum kamuoyunu bilgilendirmek üzere yayınladığı basın bildirisinde Bodrum Otomobil Sporları Kulübü (BOSK) ve şahsımı hedef alan ifadeler nedeniyle cevap hakkımız doğmuş ve bir kez daha iş bu Basın Bildirisini yayınlama zarureti hasıl olmuştur

Bodrum Belediyesince yayınlanan bildirinin 1. Paragrafında;

"Bodrum Otomobil Sporları Kulübü (BOSK) adına Yön. Krl. Bşk. İsmail Fatih Çağatay’ın yayınlamış olduğu basın bildirisi ,Bodrum ‘da bir çok yayın organlarında yer bulmuş ve Bodrum kamuoyu yanlış bilgilerle yönlendirilmeye çalışılmıştır"

denilmekte ve yine aynı bildirinin 3. Paragrafında;

"Tarihi Batı Anadolu Rallisine Bodrum Belediyesi tarafından hiçbir katkı sağlanmamış, Belediye bütçesinden bu organizasyonla ilgili olarak hiç bir ödeme yapılmamıştır. Sadece yarış güzergahıyla ilgili olarak bazı yolların kullanılması konusunda izin verilmiştir" denilmektedir.

Buna karşılık Bodrum Kent TV’nin 22.05.2013 tarihli yayınında Bodrum Ticaret Odası başkanı Sn. Mahmut Kocadon ve eski Meclis Başkanı Hüseyin Nail Sağat ile yapılan bir bir röportaj yer almaktadır.

Bu röportajda Sn. Sağat’ın ifadeleri aşağıdadır.

"Bizde burada bu yarışın ikincisini yapıyoruz. Cuma günü başlıyor, Pazar günü bitiyor.Tüm Turkuaz gurubu canlı yayın yapacak. Bodrum’un tanıtımı yapılacak. Çok zengin insanlar gelecek, böyle bir organizasyon yapılacak.Biz de BODTO olarak bu organizasyona 15 bin lira veriyoruz. BODRUM BELEDİYESİ DE 10 BİN LİRA VERİYOR. Bu para ralli boyunca öğle yemeklerinde, kokteyllerde, gala ve kupa giderlerinde kullanılacak"

Şimdi soruyoruz ;

1)Bodrum Belediyesinin 10.000 TL verdiğini beyan eden S. Sağat’mı doğru söylemektedir yoksa hiçbir ödeme yapılmadığını beyan eden Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğümü'

2)Daha önceki Basın Bildirisinde de ifade ettiğimiz ve Sn. Sağat’ın da doğruladığı gibi İstanbulun çok zengin 25 ailesinin 3 gün boyunca öğle yemeklerinin, kokteyllerinin ve gala yemeklerinin bedellerinin ödenmesi Bodrum’a ne kazandırmıştır.

3)Tüm Turkuaz gurubunun canlı yayın yapacağı ifade edilmiş ise de hiç bir TV kanalı canlı yayın yapmamış, bu konuda da tam bir fiyasko yaşanmıştır.

4)Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü yayınladığı bildiride Sn. Başkanların adlarını ifade etmediğimizi, Birader Kocadonlar dediğimizi söylemektedir.Bizim kullandığımız cümle ( Bodrum Belediye Başkanı Sn. Kocadon ve BODTO Başkanı Sn. birader Kocadon) şeklindedir.Kendilerine tavsiyemiz bizim yayınladığımız basın bildirisini tekrar ve ciddi olarak okumalarıdır. Ayrıca yayınladıkları bildiride adım defalarca geçmesine rağmen hiç birinin başında Sayın ibaresi bulunmamaktadır.

Ve sonuç olarak;

Bodrum Otomobil Sporları Kulübü varlığının temel sebebi olan Bodrum ve Bodrumlularla, onların seçtiği tüm yöneticilerine saygılıdır. Amacımız yerel yöneticilerimizin bu konularda dikkatlerini çekerek kulübümüzün layık olduğu desteğin sağlanabilmesidir" ifadeleri kullanıldı.