BOTLARI SU ALAN AFGANLAR SON ANDA KURTARILDI!

Bodrum'dan umut yolculuğuna çıkan ve bir süre sonra lastik botları su alınca korkulu...

BOTLARI SU ALAN AFGANLAR SON ANDA KURTARILDI!
Bodrum'dan umut yolculuğuna çıkan ve bir süre sonra lastik botları su alınca korkulu anlar yaşayan 17 Afgan, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı. O onlar, DHA muhabirlerince görüntülendi.

İstanköy'e geçmek için Bodrum Yalı Mahallesi kıyılarından bindikleri üç metrelik lastik botla bu sabah denize açılan Afgan uyruklu 17 mülteci, Karaada açıklarında batma tehlikesi geçirdi. Kürek çekerek yollarına devam etmek isteyen mültecileri gören balıkçılar, Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Akyarlar açıklarında devriye görevinde olan Sahil Güvenlik ekipleri, bölgeye hareket etti. Korkulu anlar yaşayan mülteciler, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Afgan grup, Bodrum Limanı'ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Mültecilerin ifadelerinde, üç gün önce Bodrum'a geldiklerini, fırtına nedeniyle ancak bu sabah denize açıldıklarını, aralarında topladıkları 800 lira ile bir marketten bot aldıklarını söyledikleri öğrenildi. Kaçakların ifadelerinin alınmasının ardından Muğla Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edileceği öğrenildi.


Muhabirler: Yaşar ANTER- Osman URAS