BOYD Sezonun İlk Toplantısını Yaptı...

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) tarafından gerçekleştirilen turizm buluşmalarının ilki yapıldı.

Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (BOYD) tarafından gerçekleştirilen turizm buluşmalarının ilki yapıldı.

Neyzen Tevfik Caddesi üzerindeki Küba Sebastian adlı mekanda gerçekleştirilen turizm buluşmasına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu ile turizmciler katıldı.

Etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, 2019 sezonu için ilk toplantıyı yaptıklarını belirterek “Bu tarihte başlamamızın en büyük nedeni Turizm Haftası içerisinde olmamız. Herkes 2019 ile ilgili görüş alışverişinde bulunuyor. Bodrum’da ne tarz bir sezon geçireceğimiz konusunda görüş alış verişi yapıyoruz” dedi.

SPOR PROJELERİMİZ VAR

Bu sezonki turizm beklentileri ile ilgili de konuşan Karcılıoğlu, “Geçen seneden beri yerli turistte bir artış söz konusu. Ama biz hala 2015 rakamlarını yakalayabilmiş değiliz. Evet turist sayısında bir artış var ama kişi başı gelirlerde o oranda bir artış ne yazık ki yok. Bizim esas hedeflememiz gereken konu A+ misafiri, para harcayan misafiri Bodrum’a nasıl getirebiliriz üzerinde çalışmamız lazım. Biz dernek olarak da bununla ilgili çok ciddi proje çalışmaları içindeyiz. Bugün de Sayın Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Onunla belirli konularla konuştuk ve fikir birliği sağladık. Özellikle Bodrum’da turizm sezonunu önce 6 aya, daha sonra 9 aya çıkarabilmek için bazı turizm hareketleri yapacağız. Bununla ilgili bazı spor projelerimiz var. Ama bunlar bireysel sporlar. Bunlarla ilgili çalışmaları hazırlayıp sayın başkanımıza sunacağız. Bir an önce de bu konuları gündeme getirerek uygulanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

HER ŞEY DAHİL SİSTEMİ…

“Her şey dahil” sisteminin Türkiye’deki uygulamasının düzeltilmesi gerektiğini ve bunun için devlet politikasına ihtiyaç olduğunu dile getiren Serdar Karcılıoğlu, “Her şey dahil, Dünyada uygulandığı şekliyle uygulanabilirse faydalı bir sistemdir. Böyle bir “Her şey dahil” uygulaması başka hiçbir yerde yok. Ama bizde olduğu gibi dejenere olmuş sistemi düzeltebilirsek faydalı bir noktaya çekeriz” şeklinde konuştu.