BU GECEDEN İTİBAREN FIRTINA BEKLENİYOR!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güney ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı yaptı. Bodrum’da...

BU GECEDEN İTİBAREN FIRTINA BEKLENİYOR!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Güney ve Kuzey Ege için fırtına uyarısı yaptı. Bodrum’da da perşembe günü rüzgar hızının zaman zaman saatte 70 kilometreye kadar ulaşması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde etkisini arttırması beklenen rüzgar, akşam saatlerinden sonra Marmara, Güney ve Kuzey Ege'de güneybatı, batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek. Bodrum’da da bugün akşam saatlerinde başlayıp yarın (Perşembe) gün boyunca etkili olması beklenen rüzgarın hızının saatte 70 kilometreye ulaşması bekleniyor. Şiddetli rüzgarla birlikte kısa süreli yağışlar da görülebilir.

Meteroroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi:

“Güney Ege'de Çarşamba (17.01.2018) akşam saatlerinden itibaren rüzgarın batı ve güneybatı, zamanla kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına, zamanla 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Perşembe (18.01.2018) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.”