BU GÖRÜNTÜLER, BU OKULA YAKIŞMIYOR!

Bir zamanlar Bodrum’un en iyi okulu olarak gösterilen Bodrum Anadolu Lisesi’nin...

BU GÖRÜNTÜLER, BU OKULA YAKIŞMIYOR!
Bir zamanlar Bodrum’un en iyi okulu olarak gösterilen Bodrum Anadolu Lisesi’nin son hali bu kadar da olmaz dedirtirken, okulun fiziki alanları ve bahçesinde bulunan Atatürk büstünün bakımsızlığı dikkat çekiyor.

1995-1996 Eğitim ve Öğretim yılında kendi binası olmadan Mümtaz Ataman İlköğretim Okulu içerisinde kurulan, bir sonraki eğitim ve öğretim yılında Omurça İlköğretim taşınarak uzun yıllar burada faaliyetine devam ettikten sonra bir süre de Turgutreis Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi’nde öğrenci yetiştiren Bodrum Anadolu Lisesi daha sonra Konacık Mahallesi’ndeki kendi binasına taşınmıştı. Bodrum’da birçok başarılı insanın eğitim hayatını geçirdiği okulun son görüntüsü ise üzüyor.

Birçok kurum ve kuruluşun destekleriyle Bodrum’un en başarılı okulu olan Bodrum Anadolu Lisesi son 2 yıldır hem eğitim, hem de okul düzeni anlamında kan kaybediyor. YGS’de Muğla birinciliğinden Muğla 13.’lüğüne gerileyen okulun koridorlarından, tuvaletlerine, konferans salonundan, bahçesine kadar birçok bölümündeki bakımsızlık dikkat çekiyor. Okulun öğrenci tuvaletlerindeki peçeteliklerin içilen sigaraların söndürülmesi nedeniyle eridiği görülürken, kırılan peçetelikler ve uzun zaman önce kırılmasına rağmen yenilenmeyen pisuarlarının borularından akan paslı sular net bir şekilde görülüyor.

Geçmiş yıllarda birçok velinin çocuklarının okumasını istediği Bodrum Anadolu Lisesi, son yıllarda okul idaresi ve bazı öğretmenler hakkında medya ve adliye koridorlarına yansıyan olumsuz haberlerle gündeme geliyor.

Bodrum'un TEOG sınavlarında en yüksek puanla öğrenci kabul eden okulundaki bu istenmeyen görüntülerin biran önce ortadan kaldırılması gerekiyor.

.
Muhabir: Mehmet Can Meral