BU KADAR ZALİMLİK OLUR MU, OLUYOR!..

Milas’a bağlı İsmetpaşa Mahallesi’nde oturan A.T., evinin avlusuna giren bir sokak...

BU KADAR ZALİMLİK OLUR MU, OLUYOR!..
Milas’a bağlı İsmetpaşa Mahallesi’nde oturan A.T., evinin avlusuna giren bir sokak köpeğini demir çubukla döverek öldürdü ve köpeğin ölüsünü evinin banyosunda sakladı. Polisin soruşturma başlattığı olayla ilgili A.T.’ye, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanun kapsamında 1255 lira idari para cezası kesildiği öğrenildi.

Mahallede yaşayan vatandaşlar, geçtiğimiz pazartesi günü gece geç saatlerde bir köpeğin feryadıyla uyandılar. Dışarıyı kontrol eden vatandaşlar, A.T.’ye ait evin avlusunda bir hareketlilik olduğunu görerek durumu polise bildirdiler. İhbarın ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulunan polis, bir sokak köpeğini kendisine saldırdığı için demir çubukla döverek öldürdüğünü söyleyen A.T. ile görüştü. Daha sonra zavallı köpeğin ölüsü, A.T.’nin evinin banyosunda poşetle sarılmış halde bulundu.

Köpeği canice öldürdükten sonra banyosunda saklayan A.T.’ye 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanun kapsamında 1255 lira idari para cezası kesildiği öğrenilirken; kan donduran olay herkeste şok etkisi yarattı.

Milaslı hayvansever ve doğa aktivistleri, şiddet yanlısı bir şekilde hayvanlara zarar vererek ‘saçma’ bahaneler üretenlerin toplum için de büyük tehlike yarattığına dikkat çektiler.