Bu Kez Karaya Ulaşamadan Bitti!

Bodrum’da sabah saatlerinde etkili olan gök gürültülü yağışın ardından deniz üzerinde hortum oluştu.

Bu Kez Karaya Ulaşamadan Bitti!

Bodrum ile Kos arasında oluşan hortum Akyarlar Mahallesinden net bir şekilde gözlendi. Deniz üzerinde oluşan hortumu cep telefonu ile kayıt altına alan biçok vatandaş şaşkınlıkla gözledikleri doğa olayını ‘Bir bu eksikti’ ifadesiyle sosyal medya hesaplarından paylaştı. Hortum bir süre deniz üzerinde görüldükten sonra karaya ulaşamadan yine deniz üzerinde kayboldu. Geçtiğimiz Aralık ayında yine Akyarlar ve Turgutreis'te oluşan hortumlar bölgede küçük çaplı hasarlara neden olmuş, vatandaşlara panik dolu anlar yaşatmıştı.

Sabah saatlerinde gök gürültülü ani sağanak yağış zaman zaman bazı bölgelerde dolu şeklinde görüldü. Yağmur ile birlikte zaman zaman rüzgarda şiddetini arttırdı. Bir anda gökyüzünü kaplayan kara bulutlarla birlikte ardı ardına şimşek ve yıldırımlar görüldü. Yağışın ardından ise Bodrum Kos arasında deniz üzerinde bir hortum oluştu. Kısa sürede ard arda birçok doğa olayının yaşandığı Bodrum’da yağmurun ardından ise güneş açtı.

Öte yandan son meteorolojik verilere göre yağışlı havanın bugün akşam saatlerinde bölgemizi terk etmesi beklenirken, Salı gününün ilk saatlerinden itibaren yeni bir yağışlı sistemin bölgemizde etkili olması bekleniyor.

 

Kaynak: Toyga İçözü