BU KİTAP SOKAK HAYVANLARINI DOYURUYOR

Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken’in yazdığı çocuk kitabı, “Bidur’un Olabilemez Maceraları”...

BU KİTAP SOKAK HAYVANLARINI DOYURUYOR
Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken’in yazdığı çocuk kitabı, “Bidur’un Olabilemez Maceraları” sokak hayvanlarını doyuruyor. Yoğun talep üzerine yeni baskısı çıkan kitabın telif hakları Hayvan Hakları Federasyonu ( HAYTAP )’na bağışlandı.

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan 2018 Aralık ayında çıkan “Bidur’un Olabilemez Maceraları” kitabı, şu an kitap satış mağazalarında en çok aranan çocuk kitabı niteliği taşıyor. Aynı zamanda HAYTAP Bodrum Temsilcisi olan Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Türkçe Öğretmeni Alaaddin Beken’in çok ilgi gören ve kimi mağazalarda tükenen kitabı yeni baskısı okurlarla buluşuyor.

“Bidur’un Olabilemez Maceraları” kitabı, 7- 13 yaş aralığına hitap etmesine rağmen yetişkin kitap okurlarının da severek okuyabileceği bir dille yazılmış. Kitap okuma alışkanlığı olmayan çocuklar için annelerin ve öğretmenlerin imdadına yetişen bir kitap olma niteliği de taşıyor. Çocuklarının kahkahalar eşliğinde okuduğunu gören anneler, kitabı tavsiye ediyor.

Kitabın en önemli özelliklerinden biri de tüm telif haklarının HAYTAP’a bağışlanmış olması. Sokak hayvanları ve barınaklar için çalışan HAYTAP‘a kitabın telif haklarını bağışlayan yazar Alaaddin Beken, kitabının sokak hayvanlarını doyurmasına çok mutlu olduğunu belirtti. Kitap, tuhaf bir olaylar dizisi sonucu adı ‘Bidur’ kalan ve haksız yere haylaz olarak tanınan Bidur Durmazgil’in hikayesini anlatıyor. Çokbilmiş bir ablası, kurnaz bir dedesi ve insana hemen ‘yaramaz’ yaftası yapıştırmaya hazır komşu teyzelerin olması onun suçu değil. Muhteşem maceralara giriş yaptığımız bu ilk kitapta Bidur’un yakın çevresini tanıyor ve onu bugüne getiren olayları öğreniyoruz.

Kitap tüm satış noktalarında bugün tekrar stoklara girdi ve okurlarını bekliyor.