“BU MUALLÂK DURUM KAN KAYBETTİRİR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Bodrum Yarımadası'nda...

“BU MUALLÂK DURUM KAN KAYBETTİRİR”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran, Bodrum Yarımadası'nda belediyelerin birleşip birleşmemesi konusunu, Adalet ve Kalkınma Partisi yetkililerinin netliğe kavuşturması çağrısında bulunduğunu söyledi.

Bodrum Yarımadasında yaşayan vatandaşların, özellikle Milliyetçi Hareket Partili adayların belediye başkanı seçildiği belediyelerin çalışmalarını yakından bildiğini söyleyen Başaran, "Halka karşı vermiş olduğu sözlerin hepsini yerine getirmeye devam ediyorlar. İşte örnek istenirse Konacık belediyemiz arıtmasının 2. etap temelini attı. Ortakent belediyemiz alt yapı, arıtma, dere ıslahları çalışmaları tüm hızıyla sürdürüyor. Gündoğan ve Mumcular belediyemizde buna benzer çalışmalarını sürdürüyorlar. Ama bu muallâk durum yarımadanın kan kaybetmesine sebebiyet veriyor. Çünkü bu yarımada da belediyelerde yüzlerce insan çalışıyor. Aileleriyle birlikte binlerce insan oluyor. Bunların hepsi gelecekle ilgili kaygı duyuyor" dedi.

Konuyla ilgili sözlerinde, Bodrum Yarımadasının en büyük gelirinin turizmden olduğunu belirten MHP Bodrum İlçe Başkanı Asım Başaran şunları söyledi:

"Turizm sezonuna 2-3 ay gibi bir zaman kaldı. Eğer bu belde belediyeleri kapatılacak ise merkezi idarenin bu turizm alt yapı çalışmalarıyla ilgili projelerini ortaya koyması lazım. Biz kapatılmamasından yanayız. Çünkü kapatılmamasından yanayız demek, yapılan referandum sonucu bu yarımada 10 belediyeye ayrıldı. Bizim okuyuşumuza göre bu millet iradesidir. Milletin iradesine saygı duyuyoruz. Milletin iradesinden yana tarafız. Şimdi millet, kendisini hiçe sayan siyasi iktidarı sorumluğu gereği belediyelerin durumunu netliğe kavuşturmasını istiyor. Bizim iktidar partisinden istediğimiz bu meselenin netliğe kavuşturmalarıdır. Bu güne kadarda iktidar partisinin hiç bir yetkilisinden bununla ilgili bir açıklama duymadık."
Milletin, partisine verdiği muhalefet görevini yerine getirerek, muhalefet olarak bu çağrıyı yaptıklarını söyleyen Başkan Başaran "Yarımada bu vaziyette kan kaybetmekten kurtarılsın. Eğer iktidar partisi 'Yarımadada benim hiç belediyem yok bana ne halleri varsa görsünler' gibi bir tutum içerisine girerse, o zaman tekrar seçimler geldiğinde bu millet ona sorar. 'Siz bizim seçtiğimiz belediye başkanlarımızı, bizim oluşturduğumuz belediyeleri kendi iradenizle yok ettiniz. Şimdi hangi yüzle bize oy istemeye geleceksiniz' diye. Bu düşüncedeyim. Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanı olarak iktidar partisi yetkilerin, belediyelerin birleşip birleşmemesi meselesini netliğe kavuşturmalarını istiyorum. Çağrımız bu yöndedir" diye konuştu.