BU PANELİ SAKIN KAÇIRMAYIN!

Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği BOSİAD, Cuma Günü iş dünyası için çok önemli...

BU PANELİ SAKIN KAÇIRMAYIN!
Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği BOSİAD, Cuma Günü iş dünyası için çok önemli bir konu olan Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında, önemli isimlerin katılacağı bir panel düzenliyor.

13.01.2011 tarihli TBMM genel kurulunda kabul edilen ve kademeli şekilde 01.07.2012 tarihinden itibaren yürürlüğe girmeye başlayacak olan yeni Türk Ticaret Kanunu'nunun yürürlüğe girmesi için geri sayım başladı. Yeni Türk Ticaret Kanunu ticari hayatı adeta yeniden inşa edecek birçok yeniliği beraberinde getiriyor.

Buna karşılık, temmuz ayında otomatikman yürürlüğe girecek olan yasanın bazı yönleri, ekonomi ve hukuk çevrelerinden önemli tepkiler alıyor.
Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun "Şirketlerin yatak odasına girecek olması", "Şirket sahiplerine ve yöneticilerine ağır para ve hapis cezaları" konuları ise eleştirilerin odak noktasını oluşturuyor.

Kamuoyunda sık sık tartışılmasına rağmen küçük orta ölçekli firma yöneticileri tarafından detayları çok bilinmeyen ve ciddi bir hazırlık yapılmadığı gözlenen Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında Bodrumlu işadamlarını bilgilendirmek amacıyla Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği BOSİAD tarafından Cuma günü bir panel düzenleniyor.

İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel, Ankara Üniversitesi Ticaret Hukuku Öğretim Üyesi Doç.Dr. Korkut Özkorkut ve Yeminli Mali Müşavir İsmail Kökbulut’un konuşmacı olarak katılacağı paneli, moderatör olarak Ahmet Karataş yönetecek. BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Selim Kısaoğlu panelle ilgili Kent Habere şunları söyledi;

“Yarın BOSİAD olarak bir ilke daha imza atıyoruz. Yarın Türk ticaret kanunundaki değişikliklerle ilgili, saat 13.30’da Nurol kültür merkezinde bir konferans olarak. Buna ticaretle uğraşan tüm arkadaşlarımız davetlidir. Burada katılımcılarımız İsmail Yücel Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı iç ticaret genel müdürü, Doç. Dr. Korkut Özkorkut, AÜ. Ticaret Fakültesi öğretim üyesi ve Yeminli Mali Müşavir İsmail Kökbulut katılacaklar. Yarın orada soru cevap şekilde toplantımız yapılacak. Bodrum yarımadasında ticaretle uğraşan herkesi ilgilendiren bir konu. Çoğumuz bu konuya yabacıyız bilmiyoruz konun neler götürüyor neler götürüyor. Bunları dinleyip bazı bilmediğimiz konuları da sorabiliriz.” dedi.


BOSİAD yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, 17 Şubat Cuma günü saat 13:30’da Oasis Nurol Kültür merkezinde başlayacak panele Bodrumlu tüm işadamlarının davetli olduğu vurgulandı.