Bu Serginin Geliri Burs Olacak...

24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası etkinlikleri kapsamında TED Bodrum Koleji’nden 21 öğretmen karma bir sergi hazırladı. 

Bu Serginin Geliri Burs Olacak...

24 Kasım Öğretmenler Günü Haftası etkinlikleri kapsamında TED Bodrum Koleji’nden 21 öğretmen karma bir sergi hazırladı. 

TED Bodrum Koleji Görsel Sanatlar Öğretmenleri öncülüğünde okuldaki 21 öğretmen, karma bir sergi hazırladı. 25 resim ve 1 adet heykel çalışmasının yer aldığı karma sergi, Konacık Remax Pasha Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Serginin kokteylle yapılan açılışına ilgi yoğun oldu. 

Serginin geliri Türk Eğitim Derneği'nin başarılı fakat maddi imkanları yetersiz öğrencilere üniversite eğitimlerinin sonuna kadar burs sağlamak amacıyla sürdürdüğü "10.000 Genç Meşale" kampanyasına aktarılacak.

TED Bodrum Koleji Görsel Sanatlar Öğretmeni Hale Aybar, Kent Haber’e şu bilgileri aktardı:

“Bu sergi, TED Bodrum Koleji öğretmenleri ve zamanında bu okulun öğretmeni olmuş, yolu TED Bodrum Koleji’nden geçen öğretmenlerin bir sergisi. Sergiden elde edilen gelir, başarılı olup maddi nedenlerden dolayı eğitim alamayan öğrencilerimize burs imkanı tanımak için harcanacak. 26 adet çalışmayla da biz, Bodrum’da bir ilki başardık diyebilirim. Şu anda satılan çalışmalarımız da var. Bu çok sevindirici bir haber. Bundan sonraki yıllarda da bu projeyi öğretmen-öğrenci sergisi ile devam ettirmeyi planlıyoruz. TED Bodrum Koleji Kurucusu Erdem Erken ve değerli yöneticilerimize buradan teşekkür etmek istiyoruz.”

TED Bodrum Koleji Görsel Sanatlar Seramik Öğretmeni Nilüfer Çokşen de serginin orta çıkmasını şöyle anlattı:

“Bu serginin mimarlarından bir tanesi Hale hocam, diğeri de galeri sahibi Ayşe Hanım. Onların desteğiyle bu noktalara kadar geldik. Biz bu sergiye hazırlanırken çok kısa bir sürede hızlı bir şekilde çalıştık. Yaklaşık 2 hafta kadar bir sürede hazırlandı. 2 haftada çıkan eserlerin hepsi bizi çok mutlu etti. O yüzden çok daha iyilerini ileriki dönemlerde görmek dileğiyle.”

Sergi, 6 Aralık tarihine kadar açık kalacak.