BÜYÜKLER KİRLETTİ, KÜÇÜKLER TEMİZLEDİ!

Çevre bilincine dikkat çekmek isteyen bir grup ilkokul öğrencisi Bitez sahillerinde...

BÜYÜKLER KİRLETTİ, KÜÇÜKLER TEMİZLEDİ!
Çevre bilincine dikkat çekmek isteyen bir grup ilkokul öğrencisi Bitez sahillerinde temizlik yaptı.

Deniz Temiz Derneği ve TED Bodrum Koleji tarafından organize edilen program kapsamında çöp poşetleriyle Bitez sahiline gelen öğrenciler ve öğretmenler kıyı şeridine atılan içecek kutularını, pet şişeleri ve metalik atıkları topladı.

"Çevreye duyarsız kalma", "Çevreye katkı sağla" dövizleriyle vatandaşlara da mesaj veren 60'a yakın öğrenciye, öğretmenleri tarafından atıkların çevreye verdiği zararlar anlatıldı.

TED Bodrum Koleji Öğretmeni İclal Saita, gazetecilere yaptığı açıklamada, atıkların doğaya verdiği zararları çocuklara yerinde anlattıklarını söyledi. İnsanların doğaya verdikleri zararı engellemek için öğrencileri çevre konusunda eğittiklerini belirten Saita, şöyle konuştu;

"Aynı zamanda öğrencilerimize atıkların geri dönüşümünün önemini anlatıyoruz. Öğrencileri bilinçlendirme çabamız sürecek" dedi.

Deniz Temiz Derneği Bodrum Sorumlusu Yaman Olgaç ise çevre temizliği kampanyasıyla öğrencilerin çevre konusunda bilinçlendirildiğini kaydetti. İlkokul öğrencisi Begüm Demir de doğaya atılan camın 4 bin yılda, plastiğin ise bin yılda yok olduğu bilgisini vererek vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.