Büyükşehirden Liman Açıklaması...

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Bodrum Limanı’nındaki çalışmaların birkaç gün içinde tamamlanacağı açıklandı.

Büyükşehirden Liman Açıklaması...

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 4 Haziran günü Bodrum’daki yatırımları incelemek üzere ilçeye yaptığı ziyarette, Bodrum Limanı’nın yeni yüzüyle 15 Haziran'da hazır olacağını ve çalışmaların tamamlanacağının müjdesini vermişti. Dün (15 Haziran) itibariyle çalışmaların bitirilememesi eleştiri konusu olmuştu. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bugün yapılan açıklamada ise 20 bin metrekarelik alanda yapılan liman altyapı, meydan düzenlemesi çalışmasında elektrik ve su bağlantılarının yapıldığı, andezit taşı uygulanacak 250 metrekarelik bir alanın kaldığı ve çalışmaların birkaç gün içinde tamamlanacağı ifade edildi. Büyükşehirden çalışmalarda gelinen son durumla ilgili şu bilgiler paylaşıldı;

"Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinin başında gelen Bodrum’da Muğla Büyükşehir Belediyesi 20 bin metrekarelik alanda liman alt yapı ve meydan düzenlemesine başlamıştı. 15 Haziran akşam saatleri itibariyle liman içerisindeki 62 adet pedestal bağlantısı yapılarak limana elektrik ve içme suyu verildi. Bodrum Yat Limanı Meydan çalışmasında 10 bin 500 metrekarelik kaplama işi tamamlandı. Meydanda andezit kaplanacak yaklaşık 250 metrekare bir alanın kaldığı ve çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi. Bodrum liman altyapı meydan düzenlemesinde limanda 62 adet pedestal bağlantısının yanı sıra, 241 aydınlatma direğinin 212 adeti dikildi. 2 Bin 500 metre karelik yeşil alan içerisinde bin 100 metrekare ve 360 metre karelik oyun parkı bulunmakta. Oyun parklarının kurulumu tamamlandı ve kauçuk kaplamalarına başlandı. Bodrum Limanı Meydan Düzenlemesi kapsamında içme suyu, yangın suyu, atık su, elektrik ve fiber bağlantı hatları tamamlandı.

Büyükşehir'den yapılan açıklamada, Bodrum Limanının 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak olan tekne ve otel rezervasyonlarına vatandaşları ve esnafı mağdur etmeyecek şekilde hazırlıkların tamamlanacağı belirtildi.