Cadde Esnafı Sık Kesintilerden Dertli!

Cevat Şakir Caddesi’nde hizmet veren esnaflar, sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden dert yanıyor.

Cadde Esnafı Sık Kesintilerden Dertli!

Cevat Şakir Caddesi’nde hizmet veren esnaflar, sık sık yaşanan elektrik kesintilerinden dert yanıyor.

Bodrum’un en işlek caddelerinden biri olan Cevat Şakir Caddesi üzerinde son dönemde sık sık elektrik kesintileri yaşandığını ifade eden cadde esnafı, Kent Haber’e konuştu. Müşterilerin en yoğun olduğu saatlerde mevcut altyapının yetmemesi dolayısıyla elektrik kesintileri olduğunu dile getiren esnaf, bölgenin sorununa kalıcı bir çözüm üretilmesini istedi. 

Cadde üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin yetkilisi olan Eyüp Aslanparçası, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu sene elektrikleri özellikle Salı günleri kesilmeye başladı. Biz buradaki AYDEM görevlilerine sorduğumu zaman ‘Ana kabloda sorun var, onun değişmesi lazım.’ diyorlar. Elektrik kesilip biz aradıktan birkaç saat sonra gelip geçici bir çözüm buluyorlar. Kablo yanmışsa bantlayıp tekrar gidiyorlar. Yüklenildiği zaman kablo yine aynı şekilde yanıyor. Bir aydan beri özellikle Salı günleri kesiliyor. Salı günleri de bizim iş yoğunluğumuzun olduğu gün. Kos Adası’ndan müşterilerimiz geliyor. Caddenin yukarı çıkarken sağ tarafının elektrikleri kesik oluyor. Buraya henüz kesin bir çözüm bulamadılar. Biz mağduruz. Hatta bunu tespit edebilirsek maddi zararımızın karşılanması için dava açacağız” dedi.

Cadde üzerinde hizmet veren başka bir esnaf olan Hüseyin Erdem de sorunla ilgili tespitlerini şu sözlerle dile getirdi:

“Elektrik açma kapama bedeli alıyorlar, hizmet bedeli alıyorlar. Her şeyin bedelini alıyorlar. Ama hizmet yok. Hemen hemen 2 güne bir elektrik kesiliyor. Biz burada bir mağduriyet yaşıyoruz. İçeride müşterilerimiz oluyor, pat elektrikler kesiliyor. Bu bizim zararımızadır. Kayıp kaçak bedelini vatandaşın üstüne yükleyen bu AYDEM. Biz zararımızı kime yükleyeceğiz. Hep vatandaşın üstüne. Vatandaş kimin üstüne yükleyecek?”

Telefonla ulaştığımız AYDEM yetkilileri ise bölge ile ilgili temel bir problem olmadığını ancak vatandaşların şikayetleri dikkate alınarak detaylı bir tespit çalışması sonrasında gerekirse bölgede çalışma başlatacaklarını ifade ettiler.