Çağdaş Gençlik İyilik Peşinde Koşuyor

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi gençleri, eğitimde fırsat eşitliği için 42. İstanbul Maratonu’nda ekip olarak koşarak Bodrum Şubesine dört bilgisayar kazandırdı.

Çağdaş Gençlik İyilik Peşinde Koşuyor

Daha önce de yarı maraton ve İstanbul maratonunda koşarak, arkadaşlarına eğitim desteği sağlayan ekip son katıldıkları 42. İstanbul Maratonu’nda bilgisayar için koştu. İkisi lise, ikisi üniversite öğrencisi dört arkadaştan oluşan Ekip adına konuşan Şule Süngü, son koştukları 42.İstanbul Maratonu’nda bağış ve kampanyayı paylaşanların desteği sayesinde 126 bağışçı ve 12.915 TL’ye ulaştıklarını, bunun da Bodrum Şubesi’ne 4 yeni bilgisayar olarak döndüğünü aktardı.

Yine aynı ekiple maraton ve bağış kampanyası için koşacaklarını belirten gençler bir de tanıtım videosu çekerek daha çok gence bilgisayar sağlayabilmek için daha çok bağış toplamayı hedefliyorlar.

4 Nisan 2021 Pazar günü yapılacak İstanbul Yarı Maratonu için bağış kampanyası 19 Nisan 2021 de sona erecek. Daha önce ÇYDD Bodrum Şubesi üyeleri ve destekçilerinin de bağış ve paylaşımlarıyla başarılı bir kampanya yürüten gençler bu kez daha geniş bir destek bekliyor.