ÇAĞDAŞ YAŞAM GENÇLERİNDEN ATA'YI ANMA PROGRAMI

Ölümünün 75. yılında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk...

ÇAĞDAŞ YAŞAM GENÇLERİNDEN ATA'YI ANMA PROGRAMI
Ölümünün 75. yılında Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bodrum'da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Bu etkinliklerden biri de bugün akşam saatlerinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi tarafından düzenlendi. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gençlerinin hazırladığı Atatürk'ü anlama ve anlatma temalı program Bodrum Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, şube başkanı Meral Saraçbaşı genel merkez tarafından gönderilen mesajı okudu. Feriha Beriş'in sunumunun ardından gençler sahne alarak hazırladıkları programı izleyicilere aktardılar.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Meral Saraçbaşı, geçen 75 yılın Atatürkle Türk halkı arasındaki bağları hiç bir şekilde koparmadığını vurgulayarak şunları söyledi;

"Geçen 75 yıl gördük ki onunla aramızdaki bağları asla koparmamış tam tersine güçlendirmiş. Ulusu onu hala seviyor ve yüreğinde yaşatıyor. Bizde gençlik birimimizle Ataürk'ün ölümünün 75. yılında artık onun ardından ağlamak yerine anlamak ve anlatmak görevi üstlendik. Sevgili Şükran Atmaca önderliğinde gençlik birimimiz bir çalışma yaptı" dedi.

ÇYDD Gençlik Birimi Kolaylaştırıcısı ve program sunucularından olan Leyla Ağdeve, çalışmalarının keyifli geçtiği, öğrenirken eğlendiklerini söyledi. Gençlerin gözünden Atatürk'ün anlatıldığı program yaklaşık bir buçuk saat sürdü.